Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. Arti Kh / Pexels

Przydatne usługi Poczty Polskiej. Wiemy, jak uniknąć problemu z awizo!

2023-02-23 12:34

Byłeś w domu a w skrzynce i tak znalazłeś awizo? Ten problem ma bardzo wiele osób. Odebranie paczki lub listu poleconego z placówki pocztowej często zajmuje dużo czasu. Istnieje jednak prosty sposób na to, aby uniknąć awizowania niektórych przesyłek, wystarczy wypełnić jeden formularz on-line. Sprawdźcie, jak to zrobić.

Przydatne usługi pocztowe - polecony do skrzynki i informacja o awizo

Jeśli nie sprawdzacie często swoich skrzynek pocztowych, to po pewnym czasie może się okazać, że list polecony, na który czekacie, został awizowany i nawet o tym nie wiedzieliście. Żeby uniknąć ciągłego sprawdzania skrzynki, możecie wypełnić formularz, dzięki któremu o czekającej na poczcie przesyłce dowiecie się SMS-em albo e-mailem. Wystarczy, że zamówicie bezpłatną usługę online, wypełniając ten formularz.

Co zrobić, żeby nie dostawać awizo?

Jeśli do twojej skrzynki pocztowej często trafia awizo i po przesyłki polecone musisz iść na pocztę osobiście, to z pewnością ucieszy cię fakt, że jest rozwiązanie, które spowoduje, że list polecony lub mała paczka zostanie zostawiona w twojej skrzynce. Na stronie Poczty Polskiej można zamówić bezpłatną usługę - Polecony do skrzynki.

Dzięki niej list polecony skierowany na twoje nazwisko listonosz wrzuci do Twojej skrzynki. Co więcej, informację o tym, że w twojej skrzynce czaka tego typu list możesz otrzymać SMS-em albo e-mailem. Ta usługa też jest bezpłatna i wystarczy, że w momencie składania formularza na pozostawienie poleconych przesyłek w skrzynce podasz swój adres e-mail albo numer telefonu, na które przyjdzie powiadomienie.

Żądanie doręczania przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej można złożyć w formie elektronicznej albo w formie papierowej. Wydrukowany i wypełniony formularz można złożyć osobiście w placówce pocztowej albo przekazać listonoszowi. Można też szybko wypełnić go w domu on-line przez Profil Zaufany.

Warto pamiętać, że tego typu żądanie nie obejmuje przesyłek poleconych z potwierdzeniem odbioru lub o kształtach/rozmiarach uniemożliwiających włożenie ich do skrzynki pocztowej.

Poprosiła o pocztówkę – dostała ich tysiące! „Mój listonosz ma bardzo dużo pracy"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE