Przez kilka miesięcy znęcał się nad labradorem. 24-latek został zatrzymany

2023-01-25 9:15
Labrador
Autor: SHUTTERSTOCK Labrador

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale ta relacja nie zawsze działa w drugą stronę. Pewien 24-letni mężczyzna przez kilka miesięcy znęcał się nad swoim labradorem. Teraz odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za to, co zrobił.

Labrador to jedna z najbardziej przyjaznych ras dużych psów. Wiele osób decyduje się na takiego towarzysza, kiedy w domu na stałe przebywają również dzieci. Chociaż zwierzęciu nie można niczego zarzucić, to z człowieka, który ma być jego opiekunem - nie raz wychodzi prawdziwa bestia. Tak było w przypadku 24-latka, który znęcał się nad swoim podopiecznym.

24-latek przez kilka miesięcy znęcał się nad labradorem

Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali 24-latka podejrzanego o znęcanie się nad psem. Śledczy twierdzą, że mężczyzna przez kilka miesięcy kopał, szarpał i powalał na ziemię labradora. W tej sprawie wolska prokuratura skierowała już akt oskarżenia do sądu. Oskarżonemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Warszawa IV nadkom. Marta Sulowska przekazała, że policjanci z Bemowa otrzymali informację o tym, że mężczyzna miał przyciskać do ziemi psa i go kopać. Funkcjonariusze ustalili, kto jest właścicielem zwierzęcia i dotarli do 24-latka, którego zatrzymali. Pies trafił pod opiekę schroniska, gdzie nie grozi mu już tego rodzaju niebezpieczeństwo.

Nawet do 5 lat więzienia za znęcanie się nad psem

- Zatrzymany usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Postępowanie w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola. Śledczy ustalili, że 24-latek znęcał się nad labradorem od początku sierpnia do końca listopada 2022 roku. Mężczyzna znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad psem w ten sposób, że kopał psa po cały ciele, szarpał i ciągnął psa za smycz i obrożę typu kolczatka, powalał psa na ziemię, dociskał psa do ziemi - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Prokurator dodała, że pod koniec grudnia został skierowany akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli. Teraz inni ludzie ocenią skalę bestialstwa młodego mężczyzny.

Czytaj także: Jak dokarmiać zwierzęta, żeby nie zrobić im krzywdy? Zimowy poradnik

- Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z policją - zaapelowała nadkom. Marta Sulowska.

Takie zgłoszenia należy wysyłać na specjalny adres poczty elektronicznej: naczelnik.pg@ksp.policja.gov.pl

Kraków. Pobili kontrolera biletów kulą ortopedyczną. Policja szuka sprawców brutalnej napaści
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE