Sąd

i

Autor: Pixabay

Wypadek

Przewrócił się na chodniku i zmarł. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. 38-latka

2023-03-31 15:28

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. 38-letniego mężczyzny, który w połowie grudnia przewrócił się na chodniku i zmarł podczas straszliwej gołoledzi. Biegli po sekcji zwłok wysnuli niespodziewane wnioski.

Ta sprawa wstrząsnęła całą Warszawą. 38-letni mężczyzna podczas ogromnej gołoledzi przewrócił się na chodniku i zmarł. Teraz prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Jak się okazało biegli po sekcji zwłok stwierdzili, że obrażenia spowodowane upadkiem nie były przyczyną zgonu - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. 38-latka, który przewrócił się i zmarł

Śledztwo ws. śmierci 38-letniego mężczyzny prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa - Praga Północ w Warszawie. Do zdarzenia doszło 20 grudnia 2022 roku na zbiegu ulic Targowej z Kłopotowskiego w Warszawie. "38-letni mężczyzna szedł chodnikiem. W pewnym momencie wywrócił się. Niestety zmarł na miejscu" - informował wtedy rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

- Biegli po sekcji zwłok stwierdzili, że obrażenia spowodowane upadkiem nie były przyczyną zgonu. Mężczyzna miał inne dolegliwości, które spowodowały jego śmierć - dodała prokurator.

Czytaj także: Prokuratura podała nowe informacje ws. Włodzimierza Karpińskiego. Jutro ważna decyzja

Tego dnia w całej stolicy od rana sytuacja na drogach i chodnikach była fatalna. Odwilż i marznący deszcz sprawiły, że pokryły się one warstwą lodu. "Z uwagi na złe warunki pogodowe apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożność zarówno na drogach, jak i chodnikach. Dostosujmy prędkość do panujących warunków. Pośpiech dzisiaj jest niewskazany" - apelował rzecznik KSP.

Także Zarząd Oczyszczania Miasta apelował wtedy do zarządców dróg i chodników. "Zarządcy wyjdziecie do działań. Chodniki w Warszawie są oblodzone, to trudne warunki dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy" - pisał ZOM.

Zobacz zdjęcia: Gołoledź w Warszawie. Chodniki pokryły się lodem

Nastolatka szła po torach. Gdy nadjechał pociąg, tylko się skuliła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE