Zdjęcie z interwencji Policji

i

Autor: fot. Policja

Policja Warszawa

Przestępca poszukiwany czerwoną notą Interpolu zatrzymany w Warszawie. Przemycał ludzi

2023-03-28 12:33

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem osób z Ukrainy do Polski i dalej na zachód.

Policjanci zatrzymali przestępcę poszukiwanego przez Interpol

Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za przemyt ludzi z Ukrainy do Polski, a następnie do innych krajów Europy zachodniej. 33-latek został zatrzymany wczoraj późnym wieczorem w centrum Warszawy. Nakaz aresztowania 33-latka został wydany przez władze ukraińskie w grudniu ubiegłego roku.

Z posiadanych przez policjantów informacji wynika, że mężczyzna w 2015 roku dołączył do zorganizowanej grupy przestępczej, której celem był przemyt ludzi różnych narodowości poza granicę Ukrainy oraz werbowanie w tym celu przewoźników.

Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności. Jeśli Sąd podejmie taką decyzję to mężczyzna zostanie wkrótce deportowany na Ukrainę.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Oznacza ona najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE