zatrzymany

i

Autor: praga-poludnie.policja.gov.pl

Kryminalne

Przerażający telefon do sądu. "Za 10 minut wybuchnie bomba za wyrok"

2023-09-21 13:22

Policjanci z Pragi-Południe zatrzymali 41-latka, podejrzanego o fałszywy alarm bombowy. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia i prawdopodobnie dowiedział się o kolejnym wyroku. Zadzwonił więc do sądu, grożąc, że w budynku za 10 minut wybuchnie bomba.

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII podinsp. Joanna Węgrzyniak przekazała, że kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o tym, że do sądu zatelefonował mężczyzna, który zagroził wybuchem bomby. - "Za 10 minut wybuchnie bomba za wyrok, który mi wydaliście" - taką groźbę usłyszał w słuchawce telefonu pracownik sądu - podkreśliła policjantka.

Policjanci po sprawdzeniu, że był to fałszywy alarm, zajęli się ustaleniem, kto był autorem tego telefonu. - Spersonalizowanie telefonującego nie zajęło im dużo czasu - podała.

Groził wybuchem bomby za wydany wyrok

- 41-latek, znany z wcześniejszych konfliktów z prawem, wpadł w ręce kryminalnych. Jak się okazało, mężczyzna dosłownie miesiąc wcześniej wyszedł z więzienia. Najprawdopodobniej dowiedział się o wydanym kolejnym wyroku i w taki impulsywny sposób zareagował na tę wiadomość - przekazała.

Po zatrzymaniu 41-latek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe usłyszał zarzut zawiadomienia o nieistniejącym zagrożeniu w postaci zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach w postaci przekazania wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego. Wobec 41-latka zastosowano policyjny dozór.

Otwarcie Popeyes w Złotych Tarasach - zobacz zdjęcia:

Symulator dachowania w Nowym Sączu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE