Przebiegnie maraton, by zebrać pieniądze dla bezdomnych! Dołącz do zbiórki

2020-10-29 18:29 STAN
Daj herbatę za maraton! Wyjątkowa zrzutka dla bezdomnych
Autor: Facebook/Fundacja Daj Herbatę Daj herbatę za maraton! Wyjątkowa zrzutka dla bezdomnych

Przebiegnięte kilometry zamieni na złotówki! To pomysł Mirki, która chce przebiec maraton i jednocześnie wspomóc fundację "Daj Herbatę", która na co dzień pomaga osobom w kryzysie bezdomności! Jak dołączyć do zbiórki? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa!

Miejsce dla bezdomnych w klubowym warszawskim zagłębiu

Wyjątkowa zbiórka dla osób bezdomnych!

1 grosz za każdy przebiegnięty kilometr - taki jest zamysł akcji. Łącznie, biorąc pod uwagę także przygotowania do maratonu,pani Mirka zamierza zrobić ponad 1042 kilometry. A to daje 10 złotych i 42 grosze od osoby - czyli tyle, ile Fundacja Daj Herbatę wydaje na dwa posiłki dla osoby potrzebującej.

- Najpierw będę realizować półroczny plan przygotowawczy do maratonu. To jest około 2 tygodni. Każdy tydzień zawiera około 3-4 treningów. Przez to zbierają się kilometry. No i oczywiście sam maraton, który zamierzam przebiec, to są ponad 42 kilometry - mówi organizatorka akcji, Mirosława Łukawska. 

Czytaj także: Pilnie potrzebne maseczki dla podopiecznych "Daj Herbatę". Ceny wzrosły nawet trzykrotnie!

"Daj herbatę za maraton": Jak dołączyć do zbiórki?

Zbiórka jest internetowa. Link znajduje się >>TUTAJ<<. Organizatorka proponuje, by każdy wybrał sobie własny przelicznik za kilometr i wpłacił odpowiednią kwotę. - Te 10 zł 42 grosze to jest jeżeli ktoś sobie założy grosz za kilometr. Ale mogą to być 2 grosze, 5 groszy, 50 groszy - dowolna kwota. Plan jest taki, że pieniądze będą trafiać do fundacji co miesiąc. Pierwsze takie przekazanie odbędzie się już pod koniec października - tłumaczy Mirka.

Czytaj także: Awantura o "Serce Miasta". Sąsiedzi nie chcą bezdomnych na praskim podwórku

Główny cel zbiórki to pięć tysięcy złotych. - Tak naprawdę ta kwota jest nieograniczona i będziemy dążyć do tego, by uzbierać jak najwięcej pieniędzy - podkreśla organizatorka akcji.

Szczegóły dotyczące przygotowań do maratonu i postępy zbiórki można śledzić m.in. na facebookowym profilu akcji. Link znajdziecie >>TUTAJ<<.