Pruszków zyska nowy wiadukt nad torami kolejowymi. Połączy Bąki ze Żbikowem

2021-01-22 14:56
Pruszków zyska nowy wiadukt nad torami kolejowymi. Połączy Bąki ze Żbikowem
Autor: Pixabay

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego wiaduktu w Pruszkowie. Miasto podpisało umowę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi. Wiemy, gdzie dokładnie stanie inwestycja.

ESKA XD #014

Wiadukt połączy Broniewskiego i Grunwaldzką

Już za dwa lata kierowcy w Pruszkowie będą mogli pojechać nowym wiaduktem nad torami. Kolejarze podpisali w tej sprawie umowę z miastem. Inwestycja połączy Broniewskiego i Grunwaldzką. W planach jest także rondo i przedłużenie Skrajnej.

Czytaj także: Specjalny mural w stolicy. Upamiętniono Kamila Baczyńskiego w 100. rocznicę urodzin

Bezpieczeństwo jest priorytetem dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wiadukt drogowy w Pruszkowie będzie na Mazowszu następnym bezkolizyjnym skrzyżowaniem, które zwiększy poziom bezpieczeństwa na kolei i usprawni komunikację w mieście. Dzięki wcześniejszej inwestycji PLK, mieszkańcy Pruszkowa mogą wygodnie i bezpiecznie przejeżdżać pod wiaduktem kolejowym na ulicy Działkowej – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Dzisiejsze wydarzenie to przypieczętowanie naszych wcześniejszych rozmów. Budowa wiaduktu drogowego łączącego ul. Grunwaldzką i ul. Broniewskiego w Pruszkowie ma dla naszego miasta ogromne znaczenie. Oczekiwana była od wielu lat, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że już za chwilę stanie się rzeczywistością. Dodatkowa przeprawa przez linię kolejową, która połączy północną i południową część Pruszkowa, będzie służyła także mieszkańcom Piastowa, stanowiąc alternatywę dla mocno obciążonego ruchem wiaduktu w Al. Tysiąclecia – mówi Paweł Makuch, prezydent miasta Pruszkowa.

Inwestycja szacowana jest na około 19 mln zł netto. Jeszcze w tym roku ma zostać wybrany wykonawca wiaduktu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE