Prowadził autobus miejski bez prawa jazdy! Co grozi kierowcy?

2020-09-17 14:52 STAN
Kierowca miejskiego autobusu nie miał prawa jazdy!
Autor: Facebook/MZA

Mężczyzna kierował autobusem miejskim, mimo że nie miał prawa jazdy! Chodzi o trasę Warszawa-Legionowo. Do zdarzenia doszło w czwartek rano. Co grozi kierowcy? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Kucyk hasał po drodze krajowej! "Dopadła" go grupa SPEED!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Prowadził autobus bez prawa jazdy!

Kierowca bez prawa jazdy prowadził autobus miejski z pasażerami w Legionowie pod Warszawą. Chodzi o linię 723. Wpadł podczas akcji, którą w tym mieście prowadzili policjanci razem z sanepidem.

- W trakcie jednej z takich kontroli policjanci ujawnili, ze kierowca autobusu nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - mówi Justyna Stopińska z policji w Legionowie.

Czytaj także: Pijany kierowca autobusu przewoził pasażerów. Usłyszał już zarzuty

Co grozi kierowcy za jazdę bez prawa jazdy?

- Mężczyzna został ukarany mandatem karym i oczywiście zakazem dalszej jazdy - dodaje Stopińska. Kierowca ma zapłacić pół tysiąca złotych kary. Jako że nie miał wcześniej nałożonych żadnych zakazów sądowych na tym sprawa prawdopodobnie się zakończy.

Natychmiastowa reakcja MZA

Jak informuje Adam Stawicki, rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych, mężczyzna miał stracić uprawnienia kilka dni wcześniej i nie poinformował o tym pracodawcy. - W związku z tym w trybie natychmiastowym rozwiązano z nim umowę o pracę - mówi Stawicki. Ukarani zostali też dyspozytorzy, którzy dopuścili go do pracy mimo braku dokumentów. - Zostali ukarani karami regulaminowymi - dodał rzecznik.

Czytaj także: "Kierowca się zagapił, on nie zasłabł." Rozmowa ze świadkiem zdarzenia [TYLKO U NAS]