Protesty kobiet w Polsce - 5.11.2020. Czy jest marsz w Warszawie? Gdzie można protestować?

2020-11-05 12:16

Protesty kobiet w Polsce - 5.11.2020. Czy jest marsz w Warszawie? Gdzie można protestować? Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany. To właśnie on jest przyczyną licznych protestów, które już drugi tydzień trwają w Polsce. MEN ostrzega, że dla nauczycieli, wykładowców i rektorów, którzy namawiali uczniów i studentów do brania udziału w protestach, przewiduje wyciągnięcie konsekwencji. Czy mimo to Polacy wyjdą dziś na ulice?

Protesty kobiet w Polsce - 5.11.2020. Czy jest marsz w Warszawie? Gdzie można protestować? Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją spowodowało falę protestów w Polsce. Czy 5 listopada odbywają się strajki? Jakie są plany na kolejne dni?

Protesty kobiet 5.11.2020 - gdzie na strajk?

Na czwartek 5 listopada nie są planowane większe protesty w stolicy. Kolejne spacery wciąż odbywają się w różnych częściach kraju. W piątek 6.11.2020 Polki zebrać mają się na Podhalu. Więcej informacji znajdziecie w poniższym wydarzeniu.

300 koncentratorów tlenu dostępnych dla mieszkańców regionu, chorujących na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE