Protest przed siedzibą PiS: sfrustrowany tłum, okrzyki i transparenty. Warszawę opanowali hodowcy

2020-09-16 9:55 a.d.
Protest przed siedzibą PiS: sfrustrowany tłum, okrzyki i transparenty. Warszawę opanowali hodowcy
Autor: https://publish.twitter.com / Jacek Podgórski Zdjęcie poglądowe - ilustracja protestów w Warszawie 16 września

Najpewniej szybka ścieżka, trzy czytania na jednym posiedzeniu i dyscyplina głosowania w klubie Zjednoczonej Prawicy. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zdradza plany Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ustawy o ochronie zwierząt. Zakłada ona m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenia uboju rytualnego. Tymczasem pod siedzibą PiS rozpoczął się protest.

Protest przed siedzibą PiS: sfrustrowany tłum, okrzyki i transparenty. Rolnicy, hodowcy drobiu, krów, AgroUnia, OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomira Izdebskiego i przedstawiciele branży futrzarskiej zebrali się w Warszawie, by protestować przeciwko 5 dla zwierząt. Protest rozpoczął się 16 września o godzinie 9:00 pod siedzibą partii. Na miejscu pojawiły się nie tylko tłumy przeciwników zmian prawa w Polsce, lecz również kordon policji, który otoczył budynek, by zapewnić bezpieczeństwo. Od pierwszych minut było gorąco. Skandowane hasła, okrzyki i transparenty. Przed godziną 10 do budynku zostali wpuszczeni przedstawiciele hodowców i media, by mogli złożyć protest w formie pisemnej.

Najpewniej szybka ścieżka, trzy czytania na jednym posiedzeniu i dyscyplina głosowania w klubie Zjednoczonej Prawicy. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zdradza plany Prawa i Sprawiedliwości w sprawie ustawy o ochronie zwierząt. Zakłada ona m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenia uboju rytualnego.

Wprowadzeniu przepisów sprzeciwia się m.in. minister rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski w liści do polityków partia ostrzega, że to spowoduje trwałe straty wizerunkowe PiSu. Pierwsze czytanie projektu ustawy jest zaplanowane na 16 września.

Krecik bohaterem nowej wystawy w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.