Protest przeciwko projektom CPK. Uczestnicy przeszli pod Pałac Prezydencki

2022-10-01 12:12
Protest przeciwko CPK w Warszawie
Autor: pixabay.com / Fot. screen YouTube Centralny Port Komunikacyjny / https://www.youtube.com/c/CentralnyPortKomunikacyjny Protest przeciwko CPK w Warszawie

W Warszawie odbył się Ogólnopolski protest przeciwko projektom CPK. Uczestnicy sprzeciwiali się wysiedlaniu w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego i Kolei Dużych Prędkości. Manifestujący ruszyli z Ronda Charles’a de Gaulle’a.

Sobotni Ogólnopolski protest przeciwko projektom CPK rozpoczął się o godzinie 11:00 przy Rondzie de Gaulle’a. Do stolicy zjechali manifestanci z całego kraju. To osoby sprzeciwiające się wysiedlaniu mieszkańców z terenów, na których cała inwestycja ma być realizowana. Jak czytamy w opisie na stronie wydarzenia na Facebooku: "Nie możemy pozwolić, aby domy nasze i naszych sąsiadów zostały zniszczone w imię megalomańskiego projektu, jakim jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i Kolei Dużych Prędkości. Nie zgadzamy się na rozkradanie prywatnej własności i łamanie praw gwarantowanych przez Konstytucję RP. Nie zgadzamy się na wyrzucanie ludzi z domów za grosze. Tego dnia suweren przypomni politykom, czym jest własność prywatna, firmy rodzinne i zasoby przyrodnicze".

Protest przeciwko CPK w Warszawie. Którędy szli manifestanci?

Organizatorom udało się zgromadzić wielu uczestników protestu na Rondzie de Gaulle’a. Stamtąd ruszyli Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem w stronę Pałacu Prezydenckiego, gdzie cały pochód się zatrzymał.

Całe wydarzenie zakończyło się po 13:30. W związku z Ogólnopolskim protestem przeciwko projektom CPK występowały czasowe utrudnienia w ruchu w centrum Warszawy.

PKP wycięło kilkaset drzew przy ul. Makowskiej. Olszynka Grochowska straszy akacjowymi kikutami

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE