Protest pod domem Kaczyńskiego. Manifestujący przyszli z parasolkami i transparentami

2022-11-28 21:24

Pod domem Jarosława Kaczyńskiego odbył się protest zainicjowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kilkuset manifestujących pojawiło się na miejscu z parasolkami oraz transparentami. Wokół nich ustawiona była policja.

Protest pod domem Jarosława Kaczyńskiego

O 18:00 w Warszawie rozpoczął się protest organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Manifestujący zebrali się pod domem Jarosława Kaczyńskiego w odpowiedzi na jego głośne słowa o "dawaniu w szyję", które zbulwersowały wiele środowisk. Poza tym, 28 listopada obchodzimy rocznicę wywalczenia przez Polki praw wyborczych.

Na miejscu zebrało się około kilkuset osób z transparentami i parasolkami oraz duże siły policyjne, zabezpieczające okolicę. Wśród protestujących pojawiła się m.in. jedna z liderek OSK, Marta Lempart.

W wygłaszanych kolejno przemówieniach poruszone zostały tematy m.in. praw kobiet, praw reprodukcyjnych, wyborów, galopującej inflacji, czy kontrowersji wokół odwołanej dyrektor Teatru Dramatycznego.

Czytaj również: Już dziś tłumy protestujących chcą iść pod dom Kaczyńskiego. Prezes PiS odpowiedział

Utrudnienia w Warszawie

Z powodu trwającego protestu doszło do utrudnień. - W związku z zablokowanym przejazdem w rejonie ulicy Mickiewicza autobusy linii 122, 157, 181 i 185 zostały skierowane na trasę objazdową w kierunku os. Górczewskiej / Szczęśliwice / plac Wilsona: … – Mickiewicza – Potocka – Słowackiego do swoich tras. Linia 15 zostaje skierowana do pętli Metro Marymont - informowali przedstawiciele WTP.

Gigantyczna tarcza w nocy przejechała przez Warszawę. Tak wyglądał jej transport!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE