Protesty kobiet 27.10.2020 w Warszawie i innych miastach Polski - co będzie się działo na ulicach?

2020-10-27 13:41
Kalisz: manifestacja na głównych ulicach miasta i pod kurią
Autor: fot. Mirosława Zybura, Radio Eska Mobilny strajk kobiet w Kaliszu! Kolejny dzień protestu i blokada ulic [TRASA PRZEJAZDU]

Protesty kobiet 27.10.2020 w Warszawie i innych miastach Polski - co będzie się działo na ulicach? Około północy na placu Trzech Krzyży zakończył się trwający od godz. 16 protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Tysiące protestujących blokowało centrum miasta i ulice w wielu warszawskich dzielnicach. W czasie protestu doszło do bójek. Policja użyła gazu. Co będzie się działo na ulicach w kolejnych dniach?

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją spowodowało falę protestów w Polsce. W poniedziałek kolejne manifestacje odbyły się na terenie całego karaju. W Warszawie przy rondzie de Gaulle'a, gdzie poza kilkoma tysiącami osób ruch uniemożliwiało kilkadziesiąt samochodów. Kolejne protesty są planowane na pozostałe dni tygodnia. Jak będzie wyglądał strajk we wtorek 27 października?

Protesty 27.10.2020 - UTRUDNIENIA

Na ulice ponownie wyszli manifestanci, którzy nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej prawa aborcyjnego. Kolejne protesty blokować dziś będą ulice. Plac Wilsona został zablokowany już o godzinach porannych. Na dziś organizatorzy zapowiedzieli kolejne manifestacje, na jutro strajk.

Strajk Kobiet we Wrocławiu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE