Protest egzaminatorów WORD. Egzaminy w Płocku i w Sochaczewie odbywają się już planowo

2022-08-16 13:15
WORD Płock
Autor: wordplock.pl WORD w Płocku

Dobra wiadomość dla zdających prawo jazdy! Przywrócono wszystkie egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD) w Płocku, gdzie w ubiegłym tygodniu odbywały się one w ograniczonym zakresie z powodu nieobecności części egzaminatorów. Egzaminowanie wznowił jednocześnie oddział płockiego WORD w Sochaczewie.

WORD w Płocku poinformował, że egzaminy zaplanowane na 16 sierpnia, także w oddziale w Sochaczewie, "odbywają się zgodnie z planem".

Egzaminy na prawo jazdy. Aktualna sytuacja w WORD w Płocku

Dyrektor płockiego WORD Wojciech Krzewski przyznał, że egzaminy na prawo jazdy odbywają się tam już w pełnym zakresie, zarówno w przypadku egzaminów teoretycznych, jak i praktycznych. - Pracujemy w pełnym składzie - powiedział Krzewski.

Dopytywany o kolejne dni, dyrektor płockiego WORD przyznał, iż nie przewiduje, aby powtórzyła się sytuacja z nieobecnością egzaminatorów.

Protest egzaminatorów WORD

Z powodu nieobecności części egzaminatorów, którzy przedstawili zwolnienia lekarskie, w WORD w Płocku egzaminy na prawo jazdy w ubiegłym tygodniu odbywały się w ograniczonym zakresie, natomiast w oddziale w Sochaczewie nie prowadzono ich w ogóle. Podobnie było w wielu tego typu ośrodkach w Polsce.

Pierwszy protest egzaminatorów WORD trwał od 4 do 8 lipca i objął 27 ośrodków egzaminacyjnych. Zamiast stawić się do pracy egzaminatorzy brali urlopy na żądanie lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Część ośrodków zmuszona była odwołać wszystkie egzaminy, a część ograniczyć ich liczbę.

Egzaminatorzy chcą podwyżek

Przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP informowali na początku ubiegłego tygodnia, że egzaminatorzy WORD w całej Polsce wznawiają protest.

Domagają się zmian w przepisach dotyczących egzaminów oraz podwyżek minimalnego wynagrodzenia do ok. półtorej średniej krajowej – taka kwota byłaby waloryzacją kwot ustanowionych w 2007 r. Obecnie początkujący egzaminator zarabia nieraz poniżej 3 tys. zł netto, a po kilku latach pracy może liczyć na wynagrodzenie 4 do 5 tys. zł netto.

Zmiany w funkcjonowaniu ośrodka WORD w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE