Protest Agrounii w Warszawie - tłum manifestantów na ulicy!

2022-07-07 11:12

W czwartek, 7 lipca ruch społeczno-polityczny Agrounia zorganizował wielki w Warszawie. Pochód idący od Pałacu Kultury i Nauki w stronę Sejmu liczył setki osób. Uczestnicy sprzeciwiali się między innymi podnoszeniu stóp procentowych w Polsce. Zobaczcie to wydarzenie w obiektywie naszej reporterki.

Manifestacja w centrum Warszawy

Protest Agrounii w Warszawie 7 lipca - to wydarzenie zapowiadane było przez organizatorów na przełomie czerwca i lipca. Do manifestujących z Agrounii, pod wodzą Michała Kołodziejczaka, dołączyły osoby sprzeciwiające się budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Uczestnicy wydarzenia protestują przeciwko kolejnym podniesieniom stóp procentowych i ogólnemu spadkowi jakości życia w kraju. Agrounia uważa, że rząd używa inflacji jako usprawiedliwiania dla działań Narodowego Banku Polskiego. Kolejną kwestią jest sprowadzanie zboża z Ukrainy - manifestujący domagają się stworzenia systemu ewidencji, który jasno określałby pochodzenie zboża. Bez tego dochodzi do zaniżenia cen zboża polskich producentów. Protest porusza też sprawę budowy CPK - osoby, na których działkach ma powstać infrastruktura Portu uważają, że spółka nie zaproponowała im korzystnych warunków wykupienia ziemi. Protest Agrounii w Warszawie rozpoczął się o 10:30. Około 200 ludzi ruszyło spod Pałacu Kultury i Nauki w stronę budynku Sejmu. Nie pojawiły się zaś wcześniej zapowiadane traktory. Kołodziejczak tłumaczył, że zgody na przejazd nie wyraziła policja. Na miejscu była nasza reporterka. W galerii na szczycie artykułu zobaczycie jej zdjęcia z protestu.

Zachowywał się jak szaleniec, a na jego ciele pojawiały się ropiejące rany. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE