Projekt dotyczący planowania rodziny w sejmie. Kiedy ruszą prace?

2020-11-03 13:02
Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa!
Autor: fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Decyzja zapadła i już wiadomo: będą sejmowe prace nad prezydenckim projektem dotyczącym ​planowania rodziny. Pierwsze czytanie będzie jednak nie na sali plenarnej, ale na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia. Na razie jednak nie wiadomo kiedy.

Pierwsze czytanie będzie jednak nie na sali plenarnej, ale na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia. Jak mówi jej przewodniczący Tomasz Latos z PiS u, chciałbym żeby to była praca merytoryczna.

- Mam świadomość tych ogromnych emocji, które będą.

Opozycja nie ma jednak wątpliwości - fakt, że projekt trafił do komisji świadczy raczej o tym, że nie będzie procedowany - mówi Jan Grabiec z Koalicji Obywatelskiej.

- Myślę, że to będzie zamrażarka i miejsce, gdzie ten projekt dokona swojego żywota, nie wracając na plenarne posiedzenie sejmu. Myślę, że dzisiaj nie ma większości dla tego projektu, ani w sejmie, ani nawet w samym PiSie.

Zdaniem Jana Grabca, by uniknąć kłopotów Zjednoczonej Prawicy w sejmowym głosowaniu - projekt po prostu zostanie odłożony.

W Łodzi odbył się protest taksówkarzy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE