chmury

i

Autor: Pexels

Prognoza pogody

Prognoza pogody na jutro. Lato zostaje w Polsce na dłużej?

2023-09-21 19:39

Noc z czwartku na piątek będzie ciepła i pogodna. Tylko rano może pokropić na krańcach południowo-zachodnich – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ewa Łapińska. Jakiej pogody należy się spodziewać w piątek, 22 września?

Prognoza pogody na noc

Noc w całym kraju będzie pogodna. Nad ranem, na krańcach północno-zachodnich zwiększy się zachmurzenie i tam mogą się pojawić bardzo słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich i Podhalu do 16 w centrum i na zachodzie kraju. Nad samym morzem będzie ok. 18 stopni. W kotlinach sudeckich mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów.

Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na jutro

Piątek zacznie się pogodnie na wschodzie i w centrum kraju. W zachodniej połowie kraju miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. W centrum po południu także może spaść deszcz. Do późnego popołudnia chmury dotrą do Pomorza, Wielkopolski oraz Opolszczyzny i od strefy na zachód synoptycy zapowiadają przelotny deszcz.

Na Dolnym Śląsku może spaść do 10 mm deszczu, na pozostałym obszarze opady 3-5 mm.

Temperatura maksymalna na wschodzie wyniesie 28 stopni Celsjusza, w centrum ok. 25-26, na zachodzie 21, najchłodniej będzie nad morzem - 18-20 stopni.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty. We wschodniej połowie kraju będzie południowo-wschodni i południowy, natomiast na zachodzie powieje z zachodu i południowego zachodu.

Otwarcie Popeyes w Złotych Tarasach - zobacz zdjęcia:

Definitywny koniec lata?! Liście na drzewach już pożółkły. Czeka nas jesień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE