pogoda

i

Autor: Pexels

Pogoda

Prognoza pogody na Boże Ciało 2023. Aura pozwoli na odpoczynek poza domem?

2023-06-07 20:19

Boże Ciało 2023 będzie doskonałą okazją do spędzenia wolnego czasu poza domem. Czy jednak pozwolą na to warunki atmosferyczne? Sprawdziliśmy, jaką pogodę na 8 czerwca prognozuje IMGW.

Boże Ciało 2023. Prognoza pogody

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, południowa połowa Europy znajdować się będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, a jedynie południowe województwa będą w zasięgu płytkiego niżu znad Węgier. Nad Polską utrzyma się ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie wolno spadać.

W Warszawie w południe ciśnienie wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Czytaj również: Jest porozumienie rządu z "Solidarnością". Kto na nim zyska?

W czwartek, w północnej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. W południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na południowym pograniczu. Na południu i południowym wschodzie burze, możliwy drobny grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, w rejonach podgórskich do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 19 st.C na południowym wschodzie do 28 st.C w centrum kraju i 30 st.C na zachodzie, w dolinach karpackich od 16 do 19 st.C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, okresami nad morzem umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Plac Centralny w Warszawie. Ruszyła budowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE