Próbowali ukraść katalizator. By zgubić poszukiwania schowali się za budynkiem

2021-10-13 7:42
kajdanki policja
Autor: Tima Miroshnichenko - Pexels

Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o usiłowanie kradzieży katalizatora - poinformowała PAP rzeczniczka bemowskiej policji kom. Marta Sulowska.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na Bemowie. "Policjanci uzyskali informację, że dwóch mężczyzn ubranych na ciemno próbowało ukraść katalizator z mercedesa" - tłumaczyła komisarz Marta Sulowska.

"Policjanci od razu ruszyli w poszukiwaniu sprawców. W pewnej chwili zauważyli dwóch mężczyzn, których rysopis odpowiadał wizerunkowi sprawców" - zaznaczyła.

Wskazał, że obaj mężczyźni widząc funkcjonariuszy schowali się za budynkiem, odłożyli narzędzia na trawę, zaraz po tym zaczęli uciekać. "Policjanci ruszyli za nimi i ich zatrzymali. Dwaj obywatele Gruzji w wieku 27 i 28 lat byli zdenerwowani, twierdzili, że nie wiedzą, o co chodzi" - podała.

"Policjanci zabezpieczyli rzeczy pozostawione przez obu mężczyzn. Był to obcinacz do rur, cęgi i inne przedmioty służące do kradzieży" - dodała.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatorów. Za zarzucany czy grozi do pięciu lat więzienia.

Kołobrzeg. Adrian z zazdrości zabił kolegę. Oto, jaki wyrok usłyszał 19-latek

Halloween 2021. Co wiesz o święcie strachów? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Kiedy obchodzone jest Halloween?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE