PKiN - jeden z symboli PRL

i

Autor: Siemaszko Zbyszko/NAC PKiN, jeden z symboli PRL

Sprawdź się

Jak dobrze pamiętasz PRL albo co wiesz o tamtym okresie? Sprawdź się w naszym quizie

W jakich latach był PRL, co oznacza skrót PZPR albo kto zastąpił Wojciecha Jaruzelskiego na stanowisku prezydenta. Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, to z łatwością poradzisz sobie z naszymi pytaniami poniżej.

PRL to historyczne państwo polskie, niesuwerenne i satelickie, pozostające pod polityczną dominacją ZSRR - tyle mówi nam definicja.

Quiz o PRL. Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie historycznym

Tym, którzy żyli w czasach PRL, nie trzeba nic wyjaśniać, z kolei młodzi i tak nie uwierzą w niektóre absurdy tamtego okresu. Jedno jest pewne, mimo że już tyle lat żyjemy w wolnej Polsce, PRL, czy "komuna", wciąż wywołuje wiele skrajnych emocji.

Dla wszystkich mamy poniżej prosty quiz dotyczące PRL-u. Tylko dziesięć pytań, wśród nich: Co oznacza skrót PZPR, w jakich latach był PRL, kto zastąpił Wojciecha Jaruzelskiego na stanowisku prezydenta?

Quiz o czasach PRL. Sprawdź, ile pamiętasz albo co wiesz o tym okresie

Pytanie 1 z 10
PRL to lata:
Listen on Spreaker.
Największy absurd PRL. Każdy się z tego śmiał. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE