Prezenty świąteczne dla dzieci z domów dziecka. Policjanci wsparli akcję

2022-12-23 20:41
Prezent świąteczne dla dzieci z domów dziecka. Policja wsparła akcję
Autor: Policja.pl/otwock.policja.gov.pl/ Prezent świąteczne dla dzieci z domów dziecka. Policja wsparła akcję

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku oraz podległych komisariatów zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby dołączyć do świątecznej akcji i pomóc dzieciom. Dzięki temu podopieczni domów dziecka otrzymali prezenty prosto od św. Mikołaja.

Wiele dzieci w Święta Bożego Narodzenia najbardziej czeka na prezenty od św. Mikołaja. Niestety, nie wszyscy najmłodsi mają kogoś, kto zatroszczy się o podarki dla nich. Na szczęście czasami ktoś pokieruje się dobrą wolą i zorganizuje akcję charytatywną, która wywoła uśmiechy na twarzach najbardziej potrzebujących dzieci.

Dzieci z domów dziecka otrzymały prezenty

Tym razem policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku oraz podległych komisariatów zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby dołączyć do świątecznej akcji i pomóc dzieciom. Inicjatywę zapoczątkowała pani Kingi Błaszczyk, Członkini Zarządu Powiatu Otwockiego.

Czytaj także: Włamania w Święta Bożego Narodzenia. Policja ostrzega

Dzięki tej akcji wszystkie dzieci z Domów dla Dzieci i rodzin zastępczych z terenu powiatu otwockiego otrzymały świąteczne paczki z wymarzonymi prezentami, które sprawiły im dużą radość. Ręce ponad setki chłopców i dziewczynek zajęły się rozpakowywaniem kolorowych papierów, co sprawiło, że najmłodsi mogli poczuć magię Świąt.

Wyjątkowa akcja funkcjonariuszy

Zanim dzieci dostały prezenty, inicjatorzy akcji zebrali od nich listy do św. Mikołaja. Dzięki temu podopieczni mogli otrzymać rzeczy, o których naprawdę marzą. Do tego funkcjonariusze zadbali o to, by nikt nie zapomniał tego wieczoru.

Policjanci wraz ze strażakami zapewnili też bezpieczny przejazd Mikołaja do Domów dla Dzieci, gdzie już przed ogrodzeniami posesji z niecierpliwością czekały na niego dzieci. Mikołaj poprosił również funkcjonariuszy o pomoc w rozdawaniu przygotowanych prezentów. Wielka radość wśród dzieci była dla organizatorów akcji zapewne największą nagrodą.

Święty Mikołaj mieszka w Srebrnej Górze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE