Przepisy na Sernik bez sera i Smocze Ciasteczka prosto ze stolicy! Co gotują mieszkańcy Warszawy?

2020-09-28 12:15
Przepis na książkę!
Autor: Biblioteka Publiczna Pragi Południe

Kapusta po warszawsku, sernik bez sera czy greckie kotlety- to zaledwie kilka z długiej listy przepisów które znajdziecie w "Przepisie na książkę". To najnowsza publikacja Biblioteki Publicznej Pragi Południe, w której znajdują się receptury nadesłane przez czytelników. Szaleństwo w kuchni, było dla nich sposobem na przetrwanie lock-downu.

24 przepisy- prosto z kuchni czytelników. Biblioteka Publiczna na Pradze Południe opublikowała pandemiczną książkę kucharską, która składa się z... przepisów nadesłanych przez mieszkańców Warszawy. Przygotowane dzięki nim dania, pomogły przetrwać czas wiosennego lock-downu.

"W czasie lockdownu obserwowałam że moi znajomi znaleźli czas na gotowanie, pieką chałki, rozwijają skrzydła w kuchni. Pomyślałam że można to przekuć na działanie w bibliotece. Otrzymaliśmy całkiem sporo przepisów, niektóre naprawdę zaskakujące" - mówi Sonia Wąsowska, pomysłodawczyni projektu z Biblioteki Publicznej na Pradze Południe.

Pod Bydgoszczą znów pachniało powidłami. Święto Śliwki 2020

I tak dzięki książce zrobimy sernik bez sera, koreańskie kimchi czy smocze ciasteczka. Co więcej, znajdziecie tam nie tylko przepisy.

"Aby urozmaicić książkę, poprosiłam by do przepisów dodać także krótki opis dotyczący jego pochodzenia lub inspiracji. Czytelnicy wspominali, że receptury otrzymali od rodziców lub dziadków a także opisywali inspiracje kuchniami świata lub podróżami" - dodaje Wąsowska.

"Przepis na książkę" pełen przepisów od warszawiaków, został opublikowany wyłącznie w wersji elektronicznej - można go znaleźć na stronie Biblioteki Publicznej Pragi Południe

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE