Pracownicy Szpitala Wolskiego przy Kasprzaka zarażeni koronawirusem. Jeden oddział zamknięty

2020-05-19 17:45
Szpital Wolski w Warszawie
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Hiuppo, 2008 Pracownicy szpitala przy Kasprzaka zarażeni koronawirusem

Koronawirus w kolejnym warszawskim szpitalu. Chodzi o placówkę przy ul. Kasprzaka. Pozytywny wynik testów na koronawirusa otrzymało 10 pracowników szpitala. Jeden oddział został zamknięty. Co z pacjentami? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Koronawirus w Szpitalu Wolskim

Pracownicy Szpitala Wolskiego są zarażeni koronawirusem - wśród nich trzech lekarzy, cztery pielęgniarki i trzech pracowników obsługi technicznej. Zarażony personel został wysłany do domu. - Ich stan jest stabilny. Chorobę przechodzą lekko, ale i tak trzeba było zamknąć jeden z oddziałów - chodzi o oddział wewnętrzny.

Czytaj także: Koronawirus w stołecznym pogotowiu ratunkowym!

- Wszyscy pacjenci w pierwszym oddziale wewnętrznym - jest to 16 pacjentów - byli testowani, są to negatywne wyniki. Będziemy jeszcze powtarzać testy w celu ponownego wykluczenia - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Ponowne badania na obecność koronawirusa wśród pacjentów zostaną wykonane za tydzień

Studenci z Warszawy wydrukowali już 10 tys. przyłbic
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE