Prace Papcia Chmiela pójdą pod młotek! Na razie można je oglądać w DESIE

2021-02-22 19:12 L.R
desa
Autor: Marcin Czechowicz Elewacje pawilonu zagłębione są poniżej poziomu gruntu, co sprawia wrażenie, że budynek jest parterowy

Okładki do "Tytusa, Romka i A'Tomka", "Thorgala", rysunki i plansze czołowych artystów komiksu. To wszystko znalazło się na wystawie w warszawskim domu aukcyjnym DESA. Zanim prace pójdą pod młotek, można je oglądać w siedzibie.

ESKA XD #015

Prace czołowych twórców polskiego komiksu trafią na licytację

Na razie można je oglądać w domu aukcyjnym DESA. Na wystawie można obejrzeć rysunki, plansze oraz kilka okładek do kultowych komiksów - wyjaśnia Olga Winiarczyk, koordynatorka wystawy "Komiks. Legenda".

Czytaj także: Pałac Kultury i Nauki nie jest już najwyższy! Sprawdź najwyższe budynki w Warszawie

- Wśród artystów zobaczymy takie legendy jak Bogusław Polch, Grzegorz Rosiński, Zbigniew Kasprzak, Janusz Christa oraz zmarły w styczniu tego roku Henryk Jerzy Chmielewski, czyli Papcio Chmiel - mówi.

Wśród prac znajduje się także "Dzwon ojca Kądlarza", Macieja Sieńczyka.

- Gdy był młodym wikarym zaobserwował, że podczas śpiewu wiernych listki spadają na ziemię wolniej. Postanowił więc stworzyć latającą maszynę, która będzie wykorzystywać chóralny śpiew wiernych - mówi.

Jak skończyła się ta historia można sprawdzić w DESIE. Wystawę można oglądać do drugiego marca, tego dnia prace trafią "pod młotek".​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!