Port Czerniakowski w Warszawie

i

Autor: Adrian Grycuk/Wikipedia

Powstanie kolejny most pieszo-rowerowy! Gdzie będzie wybudowany?

2022-01-12 17:39

W Warszawie powstanie jeszcze jeden most pieszo-rowerowy. Tym razem jednak most nie poprowadzi przez Wisłę, a ułatwi przeprawę w Porcie Czerniakowskim. To miejsce staje się rekreacyjno-sportowym centrum stolicy. Ratusz ogłosił zamówienie na zaprojektowanie kładki i jej wycenę.

Miejsce nie do poznania

Niedawno ratusz ogłaszał plan budowy wielofunkcyjnego bosmanatu w Porcie Czerniakowskim. Kilka tygodni później dowiadujemy się o kolejnej inwestycji w tym miejscu. Port zmienia się nie do poznania, a most ma być zwieńczeniem rewitalizacji. Połączy ulicę Zaruskiego biegnącą po wschodniej stronie portu z zachodnim brzegiem. Kiedyś w tym miejscu biegła drewniana kładka, ale została zamknięta w 2007 roku. - Most jest w tym miejscu potrzebny. Wiadomo, jak ciężko się przemieścić Mostem Łazienkowskim, te wszystkie zejścia, wejścia itp. A w porcie znajduje się coraz więcej atrakcji i działań rekreacyjnych. Przygotowujemy się do tego, aby most był jak najbardziej funkcjonalny - mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do spraw Wisły. Miasto oczekuje na oferty projektów i wyceny kładki.

Nowe pociągi SKM dla Warszawy. Byliśmy w środku.

Mnóstwo atrakcji

To dla portu bardzo ważna inwestycja. W ostatnich latach pojawiło się tu wiele atrakcji i zajęć związanych z Wisłą. Z Portu korzystają wioślarze i kajakarze. W ramach budżetu obywatelskiego pojawiła się tu niedawno pływająca sauna (miasto pracuje nad poprawą systemu jej rezerwacji). Dzieci korzystały tu z kursów żeglarskich, organizowanych w ramach letnich półkolonii. Na terenie Portu powstały też obiekty do tenisa, squasha czy siatkówki plażowej. Poprawione zostały miejsca cumownicze, dostęp do mediów i profesjonalnej obsługi łodzi, czyli infrastruktura stricte portowa.

Potrzebny lepszy dojazd

W ramach budowy mostu, planowane jest też powstanie drogi, która połączy Wisłostradę z zachodnim brzegiem Portu. W tym miejscu wydzielone zostaną także miejsca parkingowe. Jednakże zdaniem Jana Mencwela ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, ratusz powinien jeszcze poprawić dostęp do Portu dla pieszych i rowerzystów. - Konsekwentne byłoby wytyczenie nowych przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych przez Wisłostradę. To ogromna arteria dzieląca miasto od Wisły - uważa aktywista.

W mieście są takie plany, a przejazdy mają powstać w związku z budową nowych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej.

Z kolei most pieszo-rowerowy w Porcie Czerniakowskim ma zostać zbudowany do końca 2024 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jesteś pewien, że znasz polskie przeboje? Usunęliśmy jedno słowo. Wiesz jakie?

Pytanie 1 z 15
"Zawsze z Tobą chciałbym być. Przez całe lato. Zawsze z Tobą chciałbym być. ... mnie za to"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE