Powstaje niezwykły plac zabaw. Inspiracją filmy Tima Burtona

Na warszawskim Wrzecionie rośnie jedyny w swoim rodzaju plac zabaw. Główną inspiracją dla projektantów były filmy Tima Burtona, takie jak "Alicja w Krainie Czarów". Inwestorem jest Urząd Dzielnicy Bielany. Otwarcie jest planowane już za kilka tygodni.

Niezwykły plac zabaw powstaje przy ul. Frygijskiej, na terenie wielopokoleniowej strefy na osiedlu Wrzeciono. Architekci z LS-Project przy planowaniu inspirowali się twórczością Tima Burtona.

Bazując na drewnianych materiałach zaprojektowane zostały bajkowe urządzenia zabawowe, osadzone na bezpiecznej nawierzchni wykonanej jako biało-czarna szachownica. Dzieci będą miały do dyspozycji alejki wykonane z drewnianej nawierzchni. Projekt wielopokoleniowej strefy rekreacyjnej zakłada wytyczenie miejsca dla seniorów w postaci drewnianego tarasu z ławkami, stołami do gry, urządzeniami do ćwiczeń, biblioteczką plenerową. Całość osłonięta będzie od placu zabaw szerokim pasem zieleni oraz trejażami porośniętymi bluszczem.

Na placu pojawi się również niewielka strefa edukacyjna z tablicami, na których znajdziemy rys historyczny oraz archiwalne fotografie osiedla Wrzeciono. Nie zabraknie również monitoringu oraz latarni z czujnikiem ruchu i stojaków na rowery.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Bakterie w stawach parku Moczydło. Władze dzielnicy ostrzegają
  2. Pijany nastolatek tonął w Wiśle. Uratowała go policja
  3. Autobusy nie przyjeżdżają, bo brakuje kierowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE