Młotek sędziowski

i

Autor: pixabay.com Młotek sędziowski

Potrącił skuterzystę i uciekł - jest areszt dla sprawcy wypadku

2021-07-28 15:08

Od 21 lipca trwały poszukiwania kierowcy, który przy ul. Grochowskiej w Warszawie potrącił mężczyznę jadącego skuterem. Poszkodowany w wyniku zderzenia zmarł, a sprawca uciekł. W środę sąd aresztował go na trzy miesiące.

47-latek aresztowany

Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga przekazała PAP, że w środę Sąd Rejonowy dla Warszawy- Pragi Południe aresztował na trzy miesiące 47-letniego sprawcę wypadku, do którego doszło 21 lipca. Podejrzany został zatrzymany w poniedziałek na terenie województwa mazowieckiego. Przesłuchiwany we wtorek w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Południe nie kwestionował swojej winy, ale zapewniał, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Jak przekazała prok. Skrzeczkowska, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i złamania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, orzeczonego wobec niego dwukrotnie.

Zginął podczas zabawy bronią

Jak doszło do wypadku?

"Do wypadku doszło w środę 21 lipca przy ul. Grochowskiej 355" - informował PAP dyżurny ze stołecznej straży pożarnej. Osobowe renault potrąciło tam 49-letniego mężczyznę jadącego skuterem. Zmarł na miejscu mimo reanimacji. Jak mówił strażak, kiedy straż przyjechała na miejsce, była tam już karetka, lekarz stwierdził zgon. Działania straży polegały w związku z tym przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Do poszukiwań skierowano patrole policji z psem tropiącym.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE