Słynna Patelnia

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Quiz

"Patelnia", "Mordor" czy "Toi-toi"? Potoczne nazwy w Warszawie. Łatwy quiz

2023-10-09 16:30

Warszawa to nie tylko Pałac Kultury i Nauki, Aleje Jerozolimskie czy Nowy Świat. Stolica ma także inne znane i charakterystyczne miejsca: "palmę", "Mordor" czy "patelnię". Potoczne nazwy zakorzeniły się w świadomości mieszkańców.

Od małego wymyślamy często własne określenia na miejsca, które nie tak prosto zdefiniować. Każda część Polski ma pod tym względem swoje unikatowe lokalizacje, jednak Warszawa wyróżnia się w tym niesłychanie. To właśnie tutaj na przykład część miasta nosi nazwę mrocznej krainy z książek Tolkiena.

Potoczne nazwy w Warszawie. Quiz

Każda potoczna nazwa ma swoją niepowtarzalną historię, o której wiedzą jedynie prawdziwi warszawiacy. Jednak aby używać tych określeń, wystarczy przyjechać do stolicy Polski na więcej niż kilka dni. Idąc ulicą czy jadąc metrem, zetkniemy się z nimi wielokrotnie. Sprawdźcie swoją wiedzę w quizie poniżej.

Potoczne nazwy w Warszawie. Na co mówi się "patelnia"?

Pytanie 1 z 10
Na co mówi się "pekin"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE