Pługi i posypywarki wyjechały na ulice. Warszawa gotowa na nadejście zimy

i

Autor: Sebastian Wielechowski / Super Express Pługi i posypywarki wyjechały na ulice. Warszawa gotowa na nadejście zimy

Posypywarki masowo pracują na ulicach Warszawy. Stolica walczy ze śnieżycą

2023-02-03 16:23

Intensywne opady śniegu sparaliżowały dziś stolicę. Miasto działało w tej sytuacji wyjątkowo szybko i na ulice bardzo licznie wyjechały posypywarki. Pracują przede wszystkim na drogach, którymi poruszają się autobusy miejskie.

170 posypywarek w akcji

Dziś w stolicy wyjątkowo intensywnie zaczął sypać śnieg. W związku z tym stołeczny ratusz musiał reagować, nie tylko wydał komunikaty pogodowe, ale również wysłał do akcji liczne posypywarki.

- Na ulice Warszawy wyjechało 170 posypywarek, które pracują na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie. To w sumie 1,6 tys. km stołecznych dróg - poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.

Pozostałe ulice są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic. ZOM przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic. Monitoruje też aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody. "Jeśli będzie taka potrzeba, zleci kolejną akcję" - deklarują urzędnicy.

Intensywne opady śniegu w Warszawie

Już w piątek rano stołeczni urzędnicy ostrzegli mieszkańców, że opady śniegu będą długotrwałe i momentami intensywne. Z tej przyczyny do odśnieżania ulic przygotowano ponad 300 pługów i posypywarek. 

- Apeluję do kierowców, aby przepuszczali pojazdy służb oczyszczania miasta. Pługoposypywarki sprawnie wykonają swoje zadania, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i korzystnie wpłynie na utrzymanie przejezdności stołecznych dróg - tłumaczył Tadeusz Jaszczołt, dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta.

Czytaj także: Tragiczny wypadek na Puławskiej. Karetka zderzyła się z dwoma samochodami

- W piątek po południu w Warszawie zrobi się biało. Spadnie śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Będzie ślisko i mokro. Na termometrze będzie w okolicach zera - przestrzegła Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wieczorem temperatura spadnie do minus 2 stopni Celsjusza, co może spowodować jeszcze większe utrudnienia - Możliwe są oblodzenia. Na drogach i chodnikach będzie ślisko - ostrze Szewczak.

Opady śniegu potrwają do późnych godzin nocnych. Pamiętajcie w takiej sytuacji o szczególnej ostrożności.

Zima wróciła do Warszawy! Ulice zasypane śniegiem .
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE