Poranny i popołudniowy szczyt to dla nich horror. Kierowcy stoją na Kasprzaka

2022-10-07 17:20

Jazda autem rano i po południu w Warszawie zazwyczaj nie należy do najprzyjemniejszych. Jeszcze gorzej jest na ulicy Kasprzaka, gdzie kierowcy stoją w ogromnych korkach. Wszystkiemu winna jest modernizacja ulicy i budowa sieci tramwajowej.

Wola na stojąco

Wola przechodzi komunikacyjny koszmar w związku z budową linii tramwajowej wzdłuż ulicy Kasprzaka. Poranny i popołudniowy szczyt to dramat dla kierowców. Drogowcy pracują na całej trasie między Redutową a Skierniewicką. Budowa weszła w decydującą fazę robót.

- Wprowadziliśmy kolejny etap organizacji ruchu. Budujemy tory między jezdniami Wolskiej, które będą zjeżdżały pod skrzyżowanie z Redutową. Z tego powodu trzeba było zamknąć jedną jezdnię ulicy, to najbardziej skomplikowana część inwestycji - mówi Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca roku.

Polecany artykuł: Protest samorządowców w Warszawie. "Czy Polska ma być zarządzana z willi na Żoliborzu?"

Skierniewicka także z problemami

W rejonie Wolskiej powstaje nowy wiadukt. Trwa także przebudowa sieci gazowej i tworzenie chodników. Problemy są też na Kasprzaka i Skierniewickiej.

- Na Kasprzaka przy Skierniewickiej pracujemy przy budowie nowych zwrotnic i przy kładzeniu rozchodnika. Tu powstanie kolejny odcinek zielonych torów w stolicy. Wszystko będzie gotowe w 2023 roku. Dzięki temu mieszkańcy nowych osiedli, na przykład przy Jana Kazimierza, dojadą w 10 minut do centrum - dodaje Dutkiewicz.

Co dwa tygodnie odbywają się spotkania sztabu inwestycji, w trakcie których analizowane są zmiany.

Czy znasz te jesienne kwiaty?

Pytanie 1 z 8
Przez wielu uważane są za najpopularniejsze rośliny kwitnące jesienią
Chryzantemy
Jak ogrzewać dom energią elektryczną? 7 sposobów. Z węgla na prąd
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE