Popularne linie lotnicze wstrzymują sprzedaż biletów do Polski! Sprawdź, czy lot został odwołany

i

Autor: pixabay.com Popularne linie lotnicze wstrzymują sprzedaż biletów do Polski! Sprawdź, czy lot został odwołany

Popularne linie lotnicze wstrzymują sprzedaż biletów do Polski! Sprawdź, czy lot został odwołany

2022-08-02 10:06

Popularne linie lotnicze wstrzymują sprzedaż biletów do Polski. Chodzi o połączenia z Londynem. Jak długo potrwają utrudnienia? Czy loty zostały odwołane?

Sprzedaż biletów lotniczych do Polski wstrzymana

Linie lotnicze British Airways poinformowały we wtorek o wstrzymaniu na co najmniej tydzień sprzedaży biletów na loty z londyńskiego lotniska Heathrow na trasach krajowych i europejskich. Dotyczy to zatem także lotów do Polski.

W efekcie nie ma w sprzedaży biletów na żadne loty brytyjskiego przewoźnika z Heathrow do Warszawy do poniedziałku 8 sierpnia włącznie, a do Krakowa - do 9 sierpnia włącznie. Dotyczy to jednak tylko sprzedaży nowych biletów. Same loty w tym czasie nie zostały odwołane.

Czytaj także: Nowa Zelandia znów wpuszcza turystów! Pierwsza okazja od ponad dwóch lat

Dlaczego wstrzymano sprzedaż biletów?

Wstrzymanie sprzedaży jest efektem decyzji władz Heathrow o wprowadzeniu do 11 września limitu 100 tys. pasażerów dziennie odlatujących z tego lotniska. W związku z limitem kierownictwo Heathrow zwróciło się do linii lotniczych o wstrzymanie sprzedaży biletów na ten okres, które powodowałyby przekroczenie tej liczby.

Opóźnienia lotów i gigantyczne kolejki

Heathrow, będące największym brytyjskim lotniskiem i jednym z czterech największych w Europie, ma problemy z obsługą rosnącego po pandemii koronawirusa ruchu lotniczego, a efektem tego są długie kolejki do odprawy, odebrania bagażu oraz opóźnione i odwołane loty.

Ponieważ British Airways jest największą linią lotniczą operującą z Heathrow, jest dotknięta limitem bardziej niż inni przewoźnicy.

"W wyniku prośby Heathrow o ograniczenie nowych rezerwacji, zdecydowaliśmy się podjąć odpowiedzialne działania i ograniczyć dostępne taryfy na niektórych usługach Heathrow, aby pomóc zmaksymalizować opcje zmiany rezerwacji dla obecnych klientów, uwzględniając ograniczenia nałożone na nas i ciągłe wyzwania stojące przed całą branżą lotniczą" - napisano w oświadczeniu linii.

Z powodu tych problemów brytyjski przewoźnik już wcześniej odwołał w okresie od kwietnia do października 30 tys. połączeń.

KASIA WĘSIERSKA ROBI TRIKI, LIL MASTI vs. LINKIEWICZ, KLIMA NA ABONAMENT, SAMBA POWRACA | ESKA XD #054

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kolorowe nazwy na mapie świata

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Największe miasto woj. lubuskiego to góra koloru...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE