KSP

i

Autor: um.warszawa KSP

Brakuje policjantów! Ponad tysiąc wakatów w stołecznej komendzie!

2020-03-06 18:00

Liczba wakatów w warszawskiej policji z roku na rok rośnie. Powody są różne, m.in. pieniądze. Teraz będzie trochę lepiej, bo służby mundurowe mają dostać podwyżkę! Projekt rozporządzeń zaakceptowała już Rada Ministrów. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

W stołecznej komendzie policji jest 1028 wakatów! Dużo osób też odchodzi. W poprzednim roku braków w warszawskim garnizonie policji było mniej. Liczba wakatów wynosiła 969. Powody tych braków są różne - sytuacje losowe, zmiana planów życiowych, czy też wysokość wynagrodzenia. Teraz będzie trochę lepiej, bo służby mundurowe mają dostać 500 zł podwyżki - z wyrównaniem od stycznia. Projekt rozporządzeń zaakceptowała Rada Ministrów. To znaczy, że "na starcie" policjant będzie mógł dostać nawet 4 tys. złotych pensji. Mimo braków kadrowych - stołeczna policja jest w stanie w każdym momencie podjąć interwencje. Z danych Barometru Warszawskiego wynika, że 92 proc. warszawiaków czuje się w stolicy bezpiecznie. Stołeczna policja co jakiś czas ogłasza nabór. W najbliższym czasie jej szeregi zasili ponad 50 kandydatów.  - Potrzebujemy odważnych i pewnych siebie ludzi, którzy są w dobrej zarówno fizycznej, jak też psychicznej formie, bo praca w policji do łatwych nie należy - tłumaczy Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

- Co jakiś czas ogłaszamy nabór. Potrzebujemy ludzi odważnych, pewnych siebie. Zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Nie rozróżniamy płci. Chodzi nam o umiejętności. Dużo kobiet mamy na przykład w grupie SPEED, która ściga kierowców, przekraczających prędkość czy w naszym wydziale ds. walki z przestępczością oraz innych komórkach policyjnych i bardzo dobrze w tym się sprawdzają. Czasem lepiej niż mężczyźni. Najważniejsze, żeby kandydat lub kandydatka byli odważni i gotowi do pełnienia służby. Zarówno fizycznie, jak też psychicznie. Bo ta praca do łatwych nie należy. Warto traktować tę służbę jak misję. Być uczciwym, sprawiedliwym i mieć w sobie dużo empatii, aby potrafić pomagać i wspierać innych. Pokazują to sytuacje tragicznych wypadków drogowych lub innych niebezpiecznych zdarzeń, kiedy policjant powinien szybko zareagować i dać radę  - mówi Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

Sonda
Czy czujesz się bezpieczniej, widząc w pobliżu policjanta bądź strażnika miejskiego?
Policjanci uhonorowali psy, które zginęły podczas awarii ciepłowniczej