Ponad miliard pasażerów w Warszawie! "Padł rekord!"

2020-02-22 19:18
Komunikacja miejska w Warszawie
Autor: ztm Komunikacja miejska w Warszawie

Warszawski Transport Publiczny przewiózł rekordową liczbę pasażerów - ponad 1,2 miliarda osób! To wynik za cały 2019 rok. Większość z nich najczęściej wybierała autobusy, a co czwarty pasażer korzystał z tramwajów. Metrem wykonano natomiast niecałe 20% przejazdów!

Ponad miliard pasażerów w Warszawie - to rekord Warszawskiego Transportu Publicznego! Liczba pasażerów z roku na rok rośnie. Jednak mimo że sieć komunikacji miejskiej cały czas się rozwija, a II linia metra od lat się rozrasta... dane Zarządu Transportu Miejskiego za ubiegły rok pokazują, że z metra w Warszawie rocznie korzysta niecałe 20% pasażerów. Co prawda, to więcej niż latach ubiegłych. Bo w 2019 roku - I i II linia łącznie przewiozły niemal 235 mln pasażerów, a to o 10 mln więcej niż w 2017 roku. Większość osób w stolicy natomiast najczęściej wybiera autobusy, a co czwarty pasażer w korzysta z tramwajów. W 2018 roku jednak wzrost liczby pasażerów był dużo wyższy niż w 2019r., bo ponad dwukrotny! Właśnie wtedy w ciągu jednego roku ZTM odnotował o 40 mln więcej pasażerów w warszawskiej komunikacji niż wcześniej. 

- Prawie połowa podróży wykonywanych transportem publicznym to są przejazdy autobusami. Na ulicach Warszawy w godzinach szczytu mamy około 1400 autobusów. Około 25% pasażerów, czyli co czwarta osoba korzystająca z komunikacji miejskiej, wybiera tramwaj. 20% osób wybiera metro, a pozostali pasażerowie wybierają kolej - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE