Ponad 20 stopni na minusie w Warszawie! Czy miasto jest gotowe na takie mrozy? [PROGNOZA POGODY 15-17.O1.2021]

2021-01-15 20:19
Ponad 20 stopni na minusie w Warszawie! Czy miasto jest gotowe na takie mrozy?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ponad 20 stopni na minusie w Warszawie! Czy miasto jest gotowe na takie mrozy?

Ponad 20 stopni na minusie w nocy i 14 st. C w dzień! Warszawiacy muszą się przygotować na gigantyczny mróz w najbliższy weekend 15-17.01.2021. Czy miasto jest gotowe na tak niskie temperatury?

Ulepił najwyższego bałwana w Polsce

Ponad 20 stopni na minusie w Warszawie

Synoptycy przewidują, że najbliższy weekend 15-17.01.2021 może być bardzo mroźny! W nocy termometry mogą wskazać -21 st. C. W  ciągu dnia temperatura wzrośnie, ale wciąż będzie bardzo zimno - ok. 14 st. C. Czy miasto jest gotowe na takie mrozy?

- Jesteśmy przygotowani na trudne warunki pogodowe, jednak mimo to prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach - podkreśla ratusz.

Czytaj także: Powieś na wieszaku ciepłe ubranie. Wawer dołączył do akcji Wymiana Ciepła

Jak Warszawa radzi sobie z mrozem?

  • odśnieżanie ulic - do całodobowej dyspozycji Zarządu Oczyszczania Miasta, odpowiadającego za odśnieżanie ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, jest maksymalnie 306 pługów i posypywarek. Obsługują one w sumie 1,5 tys. km warszawskich dróg. Pozostałe 1750 km ulic odśnieżanych jest na zlecenie urzędów dzielnic, które mogą wysłać do działań kolejnych 100 pługów.
  • pomoc dla osób w kryzysie bezdomności - patrole będą odwiedzać bezdomnych co kilka godzin, również w nocy, aby upewnić się czy nie trzeba udzielić im pomocy. W razie potrzeby osoby w stanie zagrażającym ich życiu mogą liczyć na wezwanie karetki. Jeśli osoba bezdomna nie potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej, zostanie przewieziona do noclegowni lub ogrzewalni – o ile wyrazi taką chęć – gdzie w cieple przetrwa noc. Zareagować powinien każdy, kto widzi osobę potrzebującą pomocy.
  • posiłek dla osób w kryzysie bezdomności - Straż Miejska wspólnie z Caritas Polska prowadzi akcję „Trochę ciepła dla bezdomnego”, która polega na dowożeniu ciepłych posiłków bezdomnym. Ze względu na niskie temperatury posiłki są dostarczane dwa razy w tygodniu. W sobotę, 16 stycznia, między godz. 12.00 a 16.00 na tyłach Urzędu Dzielnicy Ursynów będą wydawane ciepłe posiłki dla potrzebujących .

Czytaj także: Zamiast twarzy ma lustro. Wyjątkowy performance w centrum Warszawy [ZDJĘCIA]

Prognoza pogody na weekend 15-17.01.2021

W weekend w Warszawie będzie bardzo zimno! Jak przewidują synoptycy, w sobotę nad ranem, około godz. 5.00 termometry wskażą - 12 stopni C. Przez cały dzień należy spodziewać się opadów śniegu i minusowej temperatury. W niedzielę 17.01.2021 temperatura będzie jeszcze niższa! Termometry pokażą -14 st. C w ciągu dnia. W nocy można spodziewać się nawet 21 stopni na minusie! Trochę cieplej będzie dopiero we wtorek.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE