Pomnik Stefana Starzyńskiego i Juliana S. Kulskiego może stanąć na bulwarach. Kiedy?

2020-06-25 8:55
Projekt
Autor: Fundacja Kulskich Projekt

Chcą odtworzyć wizytę na bulwarach sprzed 82 lat - i to jeszcze w tym roku! Na wysokości Zamku Królewskiego w Warszawie ma pojawić się pomnik. Będzie przedstawiać przedwojennego prezydenta stolicy - Stefana Starzyńskiego i jego zastępcę - Juliana Spitosława Kulskiego.

Historyczne zdjęcie

Panów przechadzających się bulwarami nad Wisłą uchwycono na zdjęciu w 1938 roku. Pomnik ma stanąć dokładnie w tym samym miejscu i przedstawiać dokładnie odwzorowane postaci.

Rzeźby panów prezydentów są już odlane. My teraz realizujemy projekt posadowienia tych rzeźb przy wejściu do ogrodów Zamku Królewskiego - mówi prezes Fundacji Kulskich, Małgorzata Bogusz.

Aby pomysł w pełni zrealizować potrzebne są pieniądze. Część przekaże ministerstwo kultury, nie brakuje też prywatnych darczyńców. Potrzeba też zielonego światła od Rady Warszawy, które może zostać włączone już na sesji 30 lipca. Jeśli tak się stanie, pomnik stanie jeszcze w tym roku.

Wywiad z Majką Jeżowską
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE