Pomiary prędkości na warszawskich drogach. Powstała interaktywna mapa

2021-02-23 11:31 P.R
Samochody Macierewicza
Autor: Mateusz Jagielski Samochody Macierewicza

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie udostępnił mapę ze szczegółowymi danymi z pomiarów prędkości na drogach z lat 2017-2020. Badania prędkości chwilowej pojazdów i natężenia ruchu prowadzone są w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu.

Wypadki i inne niebezpieczne sytuacje na drogach to często skutek przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców. Zarząd Dróg Miejskich opublikował interaktywną mapę ze szczegółowymi danymi z pomiarów z lat 2017-2020.Zebrane dane pozwalają poszerzyć wiedzę na temat tego jak szybko kierowcy poruszają się w danym miejscu, jak bardzo przekraczają tam prędkość i jaki ich odsetek to robi. Dzięki temu łatwiej jest podejmować decyzje, które pozwolą ograniczyć zapędy kierowców i zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Jak korzystać z mapy? Na mapie zaznaczone są wszystkie miejsca, w których były robione pomiary prędkości. Wystarczy kliknąć w interesujący nas punkt, a w lewym górnym rogu okna mapy pojawi się pole z informacją o tym punkcie. Będzie tam podany link do pliku .pdf ze szczegółowymi danymi. Po kliknięciu i otwarciu pliku sprawdzimy na przykład to, kiedy w danej lokalizacji przeprowadzone zostały pomiary i w jakich warunkach atmosferycznych, ile pojazdów zostało zarejestrowanych w trakcie pomiaru, ile z nich jechało z prędkością dopuszczalną, ile ją przekroczyło, a także jak bardzo.

Mapa dostępna jest tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!