Polska sama wyprodukuje testy na koronawirusa! To sukces młodych badaczy

2020-04-10 15:21 STAN
Polscy naukowcy opracowali test na koronawirusa
Autor: Facebook/PAN

- Państwowy Zakład Higieny konwalidował polski test na koronawirus jako 100-procentowo skuteczny! - poinformował Jarosław Gowin na Twitterze. To efekt pracy młodych badaczy, którzy pracowali w laboratorium w ramach wolontariatu. Kiedy będzie można korzystać z testów? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa!

- To już oficjalna informacja: Państwowy Zakład Higieny kowalidował POLSKI TEST NA KORONAWIRUSA jako 100-procentowo skuteczny! W przyszłym tygodniu wyprodukowanych zostanie pierwszych 150 tysięcy. Ten test uratuje życie wielu z nas i pozwoli szybciej uruchomić polską gospodarkę - napisał na twitterze Jarosław Gowin. Jak informuje Polska Akademia Nauk, test powstał w poznańskim Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. Wymyślili go wolontariusze, którzy pracowali w laboratorium przez ostatnie trzy tygodnie.

- Test bazuje wyłącznie na polskich odczynnikach. Dzięki temu ma być tańszy od zagranicznych odpowiedników. Wniosek o rejestrację już został złożony. Start produkcji w radomskich zakładach Medicofarma jest kwestią dni dzięki dotacji przekazanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - czytamy.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano ponad 10.6 tys. testów na koronawirusa. Przebadano już 118 295 próbek. 112 553 było negatywnych, 5742 pozytywne.

Morawiecki o obostrzeniach na Wielkanoc. Mówi o świętach bez mamy