Polscy studenci zbudowali bolid - 'potrafi ścigać się z najlepszymi'! [WIDEO, GALERIA]

2020-02-28 13:33 rydz

Studenci Politechniki Warszawskiej pokazali nową odsłonę swojego super - bolidu. Konstrukcja jest lżejsza, szybsza i naszpikowana nowoczesną technologią. Przed studentami zawody w kilku krajach, a do projektu będą też musieli przekonać biznesmenów. Na premierze nowego "dziecka" koła naukowego WUT Racing był Łukasz Rydzewski.

Przyspiesza do setki w 4 sekundy i mógłby jeździć nawet po suficie ! Studenci Politechniki Warszawskiej pokazali trzecią generację swojego bolidu. Nad projektem pracowało 50 osób. Pojazd jest już gotowy teraz czas na testy. - Wprowadziliśmy wiele usprawnień - mówi Robert Saraczyn z koła naukowego WUT Racing.

- Potrafi przyśpieszyć w 4 sekundy do setki, wygenerować przy 125 km/h siłę taką, która pozwoliłaby nam jechać po suficie. Potrafi ścigać się z najlepszymi i dać mnóstwo satysfakcji!

Pojazd najpierw zobaczymy na zawodach w Stanach Zjednoczonych. Pojazd czekają następnie dopasowania konstrukcji i kolejne testy. Później przyjdzie czas na Włochy i Czechy.

Studenci zbudowali bolid - ile to kosztowało?

Konstrukcja będzie oceniania pod kątem wykonania, przyspieszenia, ekonomii czy spalania. Nie licząc pracy studentów, koszt wykonania takiego bolidu sięga dorównuje kosztom kawalerki w Warszawie. Studenci poszukują sponsorów na dalszy rozwój projektu.​

Najnowszy bolid studentów Politechniki Warszawskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.