Polki wychodzą na ulicę! Wieczorem Kolejny protest ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego

2020-10-23 17:10

Polki wychodzą na ulice. W piątek wieczorem odbędzie się kolejny protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o zakaz aborcji ze względu na nieodwracalne wady płodu. Sędziowie orzekli, że jest to niezgodne z konstytucją. Gdzie i o której godzinie odbędzie się protest? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy

Będzie kolejny protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego

Wieczorem zapowiada się kolejny protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Tym razem demonstranci zamierzają się zebrać bezpośrednio w okolicy domu prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj także: Tak wyglądał spontaniczny protest przed Trybunałem Konstytucyjnym. Zobacz zdjęcia z demonstracji [GALERIA]

Podobna, ale spontaniczna akcja odbyła się w czwartek wieczorem. Początkowo kilkadziesiąt osób zgromadziło się przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego. Później rozpoczął się spontaniczny marsz ulicami Warszawy. Uczestnicy przeszli m.in. przed siedzibę PiS na Nowogrodzkiej, gdzie wywiesili gigantyczny baner z napisem "WYPIE**LAĆ". Następnie spontanicznie postanowiono go przenieść przed dom Jarosława Kaczyńskiego.Na protestujących czekały setki policjantów. Użyto gazu łzawiącego. Doszło też do kilkunastu zatrzymań.

Gdzie odbędzie się protest?

Protesty będą się odbywać w całej Polsce, m.in. w Katowicach, Lublinie czy Olsztynie. Pełną listę znajdziesz >>TUTAJ<<.Spora demonstracja szykuje się też w Warszawie.

- Widzimy się dzisiaj o 19:00 na Mickiewicza 49, Warszawa - Żoliborz. Przyjdź i zadbaj o swoje bezpieczeństwo - maseczka, dezynfekcja, dystans. Jeśli chcesz brać udział w tym wydarzeniu maseczka jest obligatoryjna - osoby bez maseczki będziemy zgłaszać policji. Nie możesz się pojawić? #PowiedzCoMyślisz - nagraj 30 sekundowy filmik, dodaj hashtag, umieść go w sieci.O 19:00 gdziekolwiek będziesz (w domu, sklepie, na ulicy) puść z telefonu, samochodu, komputera MARSZ IMPERIALNY z Gwiezdnych Wojen - piszą organizatorzy wydarzenia.

POSŁUCHAJ:

"To jest wojna" Protest w Warszawie wystartuje o godzinie 19.00 na ulicy Adama Mickiewicza 49. Swoją obecność zapowiedziało ponad 10 tys. osób.

"To jest wojna"

Protest w Warszawie wystartuje o godzinie 19.00 na ulicy Adama Mickiewicza 49. Swoją obecność zapowiedziało ponad 10 tys. osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE