policja

i

Autor: Pixabay; policja.pl

Policjanci przeszukali mieszkanie 28-latka. Znaleźli całą gamę zakazanych środków

2022-10-24 11:35

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Białołęki. Mężczyzna trzymał w mieszkaniu niemałą ilość różnego rodzaju narkotyków. Obecnie grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Operacyjni w trakcie działań zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny ponad 50 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci mefedronu, amfetaminy oraz marihuany - poinformowali w poniedziałek stołeczni policjanci. Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego północnopraskiej komendy podczas ubiegłotygodniowej akcji wkroczyli do mieszkania podejrzanego mężczyzny.

Trzymał w mieszkaniu całą gamę narkotyków

Starannie posegregowane narkotyki kryminalni odkryli po przeszukaniu mężczyzny. W kieszeni spodni przechowywał on dwa foliowe woreczki z suszem roślinnym i szarą krystaliczną substancją. Mężczyzna przyznał się, że w mieszkaniu ma większą ilość narkotyków.

Policjanci nie poprzestali na rewizji osobistej i rozpoczęli dokładne przeszukanie lokalu. Podejrzenia funkcjonariuszy o tym, że w mieszkaniu może być ukryta pozostała część narkotyków, okazały się uzasadnione. W salonie, w regale znaleźli osiem woreczków foliowych z białą zbryloną substancją, cztery woreczki z suszem roślinnym, 16 woreczków z szarą krystaliczną substancją i jeden z beżowym proszkiem.

Czytaj również: Gdy zobaczył pędzące z naprzeciwka auto, niewiele dało się zrobić. Zatrważające nagranie

W wyniku podjętych czynności operacyjnych policja zatrzymała 28-latka pod zarzutem łamania przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii i zabezpieczyli od niego 900 złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. 28-latek trafił do komendy przy ulicy Jagiellońskiej.

Wstępne badania wykonane przez technika kryminalistyki wykazały, że zabezpieczone substancje w ilości ponad 50 gramów to mefedron, amfetamina i marihuana. Biegły, który został powołany do szczegółowej analizy tych substancji potwierdził, że zatrzymany mężczyzna posiadał znaczną ilość środków odurzających i psychotropowych.

28-latek został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Północ, gdzie przedstawiono mu zarzut w tej sprawie. Prokurator prowadzący to śledztwo zdecydował, że na czas prowadzonego postępowania mężczyzna zostanie objęty dozorem Policji. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zrobił z samochodu mobilny magazyn. Policjanci znaleźli łącznie 24 kg narkotyków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE