Policjanci odzyskali pieniądze skradzione podczas WOŚP. Zatrzymano wolontariusza

2020-01-13 10:16
Policja
Autor: Canva.com

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to niezwykłe wydarzenie, w którym niemal wszyscy chcą wziąć czynny udział. Niestety, nie każdy ma uczciwe zamiary. Policjanci zatrzymali 27-letniego wolontariusza z podwarszawskiego Piaseczna, który przywłaszczył sobie zawartość puszki przeznaczonej na WOŚP 2020. Odzyskane przez policjantów pieniądze wrócą teraz na konto fundacji.

Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy policjanci mieli ręce pełne roboty. Mimo, że wydarzenie powinno być szczęśliwe i spokojne, to zdarzały się nieprzyjemne incydenty. Jeden z nich miał miejsce w podwarszawskim Piasecznie. Jeden z wolontariuszy postanowił przywłaszczyć sobie zawartość puszki z datkami. Na stronie głównej policji czytamy:

Wczoraj po południu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał informację, że jeden z wolontariuszy WOŚP może być pod wpływem alkoholu. Ustalono jego personalia, a policyjni wywiadowcy bezzwłocznie udali się do miejsca jego zamieszkania. Przyjazd mundurowych zbiegł się w czasie, gdy mężczyzna właśnie zamierzał opuścić mieszkania. Policjanci sprawdzili miejsce zamieszkania i ujawnili w nim rozciętą puszkę WOŚP oraz identyfikator 27-letniego „wolontariusza”. W kieszeniach jego spodni znajdowało się łącznie 611 złotych i 43 grosze. Policjanci przeprowadzili również badanie stanu trzeźwości, które wykazało u niego ponad promil alkoholu.

WOŚP 2020: wolontariusz przywłaszczył sobie zawartość puszki - co go czeka?

Wolontariusz usłyszy zarzuty po tym, jak dojdzie do siebie w policyjnej celi. Pieniądze wrócą teraz do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE