Policja sprawdza kierowców. Za ten błąd drogo zapłacimy jesienią!

2020-11-03 11:00
Policja sprawdza kierowców. Za ten błąd drogo zapłacimy jesienią!
Autor: Canva.com Policja sprawdza kierowców. Za ten błąd drogo zapłacimy jesienią!

Policja sprawdza kierowców. Listopad to okres, gdy powinniśmy prowadząc auto zachować szczególną ostrożność. Na drogach występują utrudnienia takie jak szadź, oblodzenie czy gęste mgły. Drogówka zadba o to, by w 2020 było jeszcze bezpieczniej dla wszystkich. Za ten błąd drogo zapłacimy jesienią!

Policja sprawdza kierowców. Za ten błąd drogo zapłacimy jesienią! "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo" - pod taką nazwą mazowiecka drogówka prowadzi działania poprawiające bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Ci, którzy po drogach poruszają się na własnych nogach, powinni pamiętać o odblaskach i odpowiednim przemieszczaniu się. Warto również odłożyć telefon komórkowy do kieszenie, gdy przechodzimy przez ulicę. Kierowcy również muszą przygotować się już do nadejścia zimy. Prócz obowiązkowej zmiany opon na zimowe, sprawdzić należy sprawność naszego oświetlenia.

Twoje światła - nasze bezpieczeństwo - o co chodzi w akcji?

Akcja policji zaplanowana jest na Mazowszu w weekend 7-8 listopada.

- Powinniśmy się starać, by światła naszego pojazdu świeciły jak najlepiej tak, żebyśmy mogli dostrzec ewentualną przeszkodę lub co najważniejsze - pieszego, co w warunkach jesienno-zimowych bywa dosyć utrudnione - powiedział Stanisław Popiel z mazowieckiej drogówki.

Wymiana żarówki w samochodzie - na co zwrócić uwagę?

Jak wymienić żarówkę w samochodzie samemu? Ważne jest, by zwracać uwagę na jej oznaczenia:

- Pamiętajmy o tym, żeby do kloszy w pojazdach montować żarówki zgodne z homologacją producenta. Jeżeli na kloszu jest H4, to i w środku ma być H4, a nie inna żarówka - dodaje Stanisław Popiel.

Ciężarówka z niebezpiecznym ładunkiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE