Pośpiech na groby bliskich może nas słono kosztować. Ruszyła policyjna akcja Znicz

i

Autor: KPP Bełchatów

Policja podsumowuje piąty dzień akcji "Znicz"

2022-11-02 10:05

Jak co roku policjanci dbają o bezpieczeństwo osób, które wybierają się na groby bliskich. Jak wyglądają statystyki z przeprowadzonych do tej pory kontroli? Zapraszamy do podsumowania z 5 dni policyjnej akcji.

Podsumowanie policyjnej akcji "Znicz"

Tylko wczoraj (1 listopada) doszło do 39 wypadków, 7 osób zginęło, a 45 zostało rannych. Policja podsumowuje piąty dzień akcji "Znicz". W sumie ostatnie 5 dni to 286 wypadków, w których zginęło 25 osób, a 326 zostało rannych.

"Dzisiaj ostatni, szósty dzień akcji - bądźmy ostrożni przy powrotach, dbajmy o swoje bezpieczeństwo" - mówi Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

Jeśli chodzi o pięć dni akcji - statystyki są w zasadzie lepsze niż w zeszłym roku, największa różnica dotyczy przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkuje odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące i wysokim mandatem karnym. Zadziałało zaostrzenie przepisów - mówi Opas: takich naruszeń było 303, zeszły rok to 615 takich zdarzeń.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE