miłość, para, zakochani

i

Autor: pixabay.com

Polacy szczęśliwi w związkach i życiu seksualnym. Wciąż nie tak bardzo, jak reszta Europy

2023-03-02 14:46

Z badań wynika, że 84 proc. badanych Polaków jest zadowolonych z relacji z partnerem/ką, a 63 proc. deklaruje satysfakcję z życia seksualnego. Niestety, wciąż plasują się poniżej średniej światowej w każdym aspekcie zadowolenia z życia miłosnego. Jak to możliwe?

Przed Walentynkami wiele osób bardziej uważnie przygląda się swoim związkom. Jak Polacy wypadają na tle reszty świata, jeśli chodzi o zadowolenie ze swoich relacji romantycznych i życia seksualnego?

- 84 proc. badanych Polaków jest zadowolonych z relacji z partnerem/ką, a 63 proc. deklaruje satysfakcję z życia seksualnego. Polacy plasują się poniżej średniej światowej w każdym aspekcie zadowolenia z życia miłosnego – wynika z sondażu Ipsos.

Czytaj także: Żabka ma specjalnego hot doga. Lovedog Lovelas na Walentynki

Polacy coraz szczęśliwsi, ale wciąż w tyle...

Chociaż nie da się ukryć, że Polacy są coraz szczęśliwsi, to wciąż znajdują się nieco w tyle w stosunku do reszty państw. W czołówce tych z największym odsetkiem osób, które czują się kochane, są Holandia - 90 proc. i Indonezja - 87 proc. Mieszkańcy tych państw królują także, jeśli chodzi o satysfakcję z relacji z partnerem/ką - po 94 proc. Z życia seksualnego najbardziej zadowoleni są Chińczycy - aż w 79 proc.

Na drugim krańcu wyraźnie najsłabiej w każdej dziedzinie wypadają badani z Japonii. Mniej niż połowa z nich czuje się kochanymi, a zaledwie jedna trzecia cieszy się udanym życiem seksualnym.

Z badania wynika, że Polacy plasują się poniżej światowej średniej w każdym obszarze zadowolenia z życia miłosnego. Największą różnicę zanotowano w kwestii tego, czy badani czują się kochani – 69 proc. badanych w Polsce ma takie poczucie, co jest wynikiem mniejszym o 7 proc. od średniej. Blisko średniej plasują się, jeśli idzie o satysfakcję seksualną. Ponad 60 proc. Polaków deklaruje udane życie seksualne. W wypadku satysfakcji z relacji z partnerem/ką jest to 79 proc. badanych.

Co wpływa na nasze zadowolenie z życia miłosnego?

Autorzy badania podkreślają, że płeć nie ma większego znaczenia dla wyników badania – ani w Polsce, ani na świecie. Natomiast niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na zadowolenie z życia miłosnego jest wiek badanych. Starsi ludzie częściej deklarują, że czują się kochani, ale rzadziej od młodszych osób odczuwają satysfakcję seksualną. Zależność tę widać zarówno w wynikach dla całego świata, jak i dla Polski.

Wiek dodatkowo wpływa w Polsce na zadowolenie z relacji z partnerem/ką. Satysfakcję z tego częściej deklarują Polacy przed ukończeniem 35. roku życia. Badanie, którego wyniki przestawiamy, zrealizowano od 22 grudnia 2022 r. do 6 stycznia 2023 r. metodą CAWI na próbie mieszkańców z 32 wybranych państw

Czytaj także: Darmowe pomysły na Walentynki. Ciesz się tym dniem i nie zapłać ani grosza

Barwy szczęścia. Natalia zajmie się rannym Klemensem po wypadku. Tak zrodzi się ich miłość?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE