Spada sprzedaż mieszkań w dużych miastach!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Spada sprzedaż mieszkań w dużych miastach!

Polacy nie chcą kupować mieszkań! Sprzedaż spadła nawet o połowę, a ceny?

2020-09-23 14:24

Polacy nie chcą kupować mieszkań. Ich sprzedaż w dużych miastach spadła nawet o połowę! Czym jest spowodowany brak zainteresowania? Czy wraz ze spadkiem sprzedaży zmieniły się ceny mieszkań? Ile kosztuje mieszkanie w Warszawie? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Na skwerze na Pradze-Północ powstaje tężnia. Kosztem drzew i skweru - alarmują mieszkańcy

Polacy nie chcą kupować mieszkań

Polacy rezygnują z kupna mieszkania przez koronawirusa - wynika z badania CBRE. Co trzeci Polak planujący zakup mieszkania, z powodu pandemii zrezygnował z tego pomysłu, a aż 65% odłożyło wydatek w czasie! W największych miastach liczba sprzedawanych mieszkań spadła aż o 50 procent.

Czytaj także: Spadają ceny mieszkań. W którym mieście mieszkania są najtańsze? [RAPORT]

Gdzie sprzedano najmniej mieszkań?

-Na rynkach w Warszawie, Trójmieście czy Łodzi sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym w drugim kwartale 2020 roku spadła nawet o 50 proc. rok do roku. Relatywnie najmniejsze spadki odnotowano w  Poznaniu, ale również tam sprzedaż była o 10 proc. niższa niż rok wcześniej - mówi Agnieszka Mikulska z SIBIARI.

Czytaj także: Spadają ceny mieszkań w dużych miastach: Ile zapłacisz za pokój w Warszawie?

Dlaczego Polacy nie chcą kupować mieszkań?

Polacy przyznają, że po prostu boją się obecnie kupować mieszkania. -Nie stać nas na kredyt. Są takie warunku w bankach, że  trzeba mieć dużo większy wkład własny - mówi mieszkanka stolicy. -Ludzie sobie uświadomili co to znaczy mieć kredyt do końca życia - dodaje mieszkaniec Warszawy. - Jakbym miała stracić pracę i nie mieć za co spłacać kredytu - to dla mnie zbyt ryzykowne - usłyszał nasz reporter.

Czy wraz ze spadkiem sprzedaży spadły ceny mieszkań?

Ceny mieszkań w największych miastach, a zwłaszcza w najlepszych lokalizacjach w ogóle nie spadły. Z badań wynika, że choćby w Warszawie, w niektórych miejscach ceny nawet nieznacznie wzrosły.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE