Podrabiane zegarki miały im przynieść krociowe zyski - skończyli z zarzutami

2021-09-23 15:55
Podrabiane zegarki
Autor: mokotow.policja.waw.pl Podrabiane zegarki

Policjanci z Mokotowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o handel podrabianymi zegarkami znanych światowych marek - powiedział PAP rzecznik mokotowskiej policji podkom. Robert Koniuszy. Policjanci łącznie zabezpieczyli około 2 tys. sztuk zegarków, których wartość została wstępnie oszacowana na milion złotych.

Zabezpieczono około 2000 podróbek

Według informacji przekazanej przez rzecznika mokotowskiej policji na trop mężczyzn handlujących towarem z podrabianymi znakami towarowymi wpadli pod koniec lipca operacyjni z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej. "Funkcjonariusze ustalili, że magazyn z podróbkami znajduje się w jednej z podwarszawskich wsi. Po zebraniu dowodów dających podstawy do przeszukania, łącznie z opinią biegłego, pojechali na miejsce składowania zegarków, które za pośrednictwem aukcji internetowych trafiały na nadgarstki klientów" - tłumaczył podkom. Robert Koniuszy.

"W hali magazynowej funkcjonariusze znaleźli około 2 tys. sztuk zegarków. Po wstępnych oględzinach nie było wątpliwości, że przedmioty są podróbkami opatrzonymi znakami towarowymi włoskich, niemieckich i amerykańskich marek, cieszących się dużą popularnością" - podkreślił, dodając, że wartość towaru została oszacowana wstępnie na około milion złotych.

Boimy się utraty pracy

Trefny towar sprowadzili z Litwy

Robert Koniuszy wskazał, że w magazynie funkcjonariusze zastali również właścicieli nielegalnego biznesu. "Do policyjnego aresztu trafili 29-latek oraz jego o dwa i cztery lata młodsi wspólnicy" - podał. "Mężczyźni twierdzili, że sprowadzali towar z Litwy. Jako dowody w sprawie zabezpieczone zostały również faktury VAT" - wyjawił. "Teraz przedsiębiorcy staną przed sądem, który może ich skazać na 2 lata więzienia" - dodał policjant.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE