Pobił ciężarną Ukrainkę - policja publikuje zdjęcia prawdopodobnego sprawcy

2022-04-12 13:13

Warszawska policja publikuje zdjęcia z kamer monitoringu w tramwaju linii 33. Widać na nich około 60-letniego mężczyznę w czapce z daszkiem. To najprawdopodobniej sprawca pobicia ciężarnej Ukrainki. Zdarzenie miało miejsce 9. kwietnia.

O tym bulwersującym zdarzeniu zrobiło się głośno w piątek, 9. kwietnia. Jedna z mieszkanek miasta opisała na Facebooku sytuację, jakiej doświadczyła jej znajoma z Ukrainy - ciężarna kobieta podróżowała wraz z 9-letnim synkiem tramwajem linii 33. W pewnym momencie około 60-letni mężczyzna zaczął w jej stronę wykrzykiwać, że wszyscy Ukraińcy powinni umrzeć. Następnie popchnął kobietę, która uderzyła się w głowę i zemdlała. Z wpisu dowiadujemy się też, że gdy odzyskała przytomność i zadzwoniła po karetkę, dyspozytorka rzuciła, by nie mówiła po ukraińsku i odłożyła słuchawkę. Sprawą zajęła się policja. Mundurowi proszą o kontakt świadków zdarzenia. Publikują też zdjęcia z monitoringu, na których widoczny jest mężczyzna podejrzany o pobicie.

Zobacz też: Вами ФМ, ZWami FM. Radio dla mniejszości ukraińskiej w Polsce! Jak słuchać?

Warszawa przejęła „Szpiegowo”. Budynek już nie należy do Rosjan

Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny

Sprawą zajęli się policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego bielańskiej komendy. Z notki na stronie internetowej dowiadujemy się, że mężczyzna stosował przemoc z powodu przynależności narodowej wobec dwóch kobiet. O kontakt z komendą proszone są wszystkie osoby, które około 20.55 znajdywały się w tramwaju linii 33 lub na przystanku tramwajowym Park Olszyna i były świadkami zdarzenia. Możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerami 47 723 71 55 47 723 71 56, numerem alarmowym 112, oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: oficer.prasowy.krp5@ksp.policja.gov.pl powołując się na numer sprawy D-I-5234/22.

Źródło: zoliborz.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE