Z Warszawy

Łoś spacerował po Pradze-Południe. Zwierzę uśpiono i odwieziono do lasu

2023-09-22 14:27

Łosia spacerującego po rondzie Wiatraczna na Grochowie zauważyli przechodnie. Wcześniej zwierzę dostrzeżono również na ulicach Mińskiej, Grochowskiej, Podskarbińskiej i Siennickiej. W akcję uśpienia łosia zaangażowali się strażnicy miejscy oraz łowczy Lasów Miejskich.

Łoś na Grochowie. Uśpił go łowczy lasów miejskich

Pierwsze zgłoszenie o poruszającym się łosiu straż miejska otrzymała około godz. 18. Jednak jak dowiemy się z licznych komentarzy mieszkańców w mediach społecznościowych, zwierzę zostało zauważone już wcześniej, między innymi na ul. Mińskiej i Grochowskiej.

Jerzego Jabraszko ze straży miejskiej poinformował, że akcja funkcjonariuszy polegała na zabezpieczeniu terenu dla zapewnienia bezpieczeństwa przechodniów oraz wezwania łowczego Lasów Miejskich w celu uśpienia zwierzęcia.

- Teren, gdzie przesiadywało zwierzę, strażnicy miejscy zabezpieczyli przed dostępem osób postronnych i wezwali łowczego lasów miejskich. Gdy łowczy oddał strzał z nabojem usypiającym, łoś wyszedł z zarośli, przeszedł przez chodnik i jezdnię, po chwili powrócił na trawę i usnął. Po upewnieniu się, że nie stanowi już zagrożenia dla ludzi, łowczy i strażnicy bezpiecznie przenieśli zwierzę do samochodu i przewieziony do lasu - przekazał w rozmowie z Eska.pl rzecznik.

Zobacz poniżej zdjęcia różowego pieska POOPilka na Ochocie:

Wieczorny Express - Domański, Wipler, Nowicka, Siarkowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE