straż pożarna

i

Autor: Pixabay

Po pożarze znaleziono pakunek. Strażacy mówią o ładunku wybuchowym, policja nie potwierdza

2023-01-29 13:48

W nocy z soboty na niedzielę w salonie fryzjerskim w Wawrze wybuchł pożar. Później, jak informowali strażacy, na miejscu znaleziono ładunek wybuchowy. Wieści tych na razie nie potwierdza policja.

Ładunek wybuchowy w salonie fryzjerskim?

St. asp. Bogdan Smoter ze stołecznej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że w niedzielę rano policjanci znaleźli w spalonym salonie fryzjerskim w Wawrze ładunek wybuchowy.

- Jeszcze nie spłynęły do nas informacje z miejsca zdarzenia. Działała tam pirotechnika. To, że pirotechnicy coś zdetonowali, nie musi znaczyć, że w znalezionym przedmiocie był ładunek wybuchowy – poinformowano w Wydziale Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji.

Czytaj również: Wyjątkowy warszawski zabytek zaginął. "Złożyliśmy wniosek do organów ścigania"

Pożar w salonie fryzjerskim w Wawrze

Zgodnie z relacjami st. asp. Bogdana Smotera, w nocy z soboty na niedzielę wybuchł pożar w salonie fryzjerskim przy ul. Poezji w Wawrze. Został on ugaszony przez strażaków. Akcja gaśnicza była sprawna i trwała ok. pół godziny.

- Nad ranem, po przeglądzie policji, sprawdzeniu lokalu okazało się, że był tam również podłożony ładunek wybuchowy i o godz. 6:30 zostały zadysponowane służby na to samo miejsce łącznie z grupą pirotechniczną w policji – powiedział Smoter.

Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia i ewakuowali kilkudziesięciu mieszkańców z budynku.

- Pirotechnicy wysadzili ładunek w pomieszczeniu – powiedział st. asp. Bogdan Smoter. - Lokatorzy prawdopodobnie już wrócili do swoich mieszkań – dodał. 

Instalacja świetlna na wale przeciwpowodziowym podzieliła warszawiaków. „To wygląda jak pas startowy”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE