Kino Relax powraca na kulturalną mapę Warszawy

i

Autor: Alina Makarczuk Kino Relax powraca na kulturalną mapę Warszawy

Kino Relax w nowej formule: Po 14 latach wraca na kulturalną mapę Warszawy!

2020-07-15 18:07

W budynku słynnego kina przy Złotej 8 nie będzie pokazów filmów. Będą za to spektakle, koncerty i scena otwarta na młodych artystów. "Scena Relax będzie miejscem, którego wcześniej w Warszawie brakowało". Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

Po niemal 14 latach kultowe miejsce przy Złotej 8 wraca na kulturalną mapę Warszawy! W budynku słynnego kina Relax nie będzie jednak już pokazów filmów. Będą za to spektakle, koncerty i scena otwarta na młodych artystów. Co jakiś czas będą tam organizowane próby teatralne i przesłuchania muzyczne dla młodych talentów. Ma to być kreatywna przestrzeń, gdzie młodzież będzie mogła poznać znanych aktorów, muzyków i współtworzyć z nimi sztukę.

Kino Relax powstało w 1970 roku. Zamknięto je w 2006 roku, bo nie poradziło sobie w konkurencji z multipleksami. Teraz w tym miejscu będzie teatr, otwarty na różnego rodzaju inne formy twórczości. - Scena Relax będzie miejscem, którego wcześniej w Warszawie brakowało. Będą się tu odbywały koncerty, stand-upy, wieczory satyryczne, spektakle. Meble będą z czasów komunistycznych. Chcemy z nostalgią wspominać czas powstania tego miejsca, ale jednocześnie dać mu nowe życie poprzez niesamowitą energię i sztukę, którą będziemy wspólnie tworzyć - tłumaczy aktorka Beata Kawka, dyrektor artystyczny nowej sceny Relax.


Pierwszy spektakl "Jaskółeczka" w reżyserii Jerzego Wróblewskiego na nowej scenie w budynku przy Złotej 8 odbędzie się za miesiąc - 15 sierpnia.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE